מאמצי החילוץ
האסון בנחל צפית | צילום: הדס פארוש / פלאש 90, חדשות

מעצרם של מנהל מכינת "בני ציון" יובל כהאן ושל והמדריך הבכיר אביב בדריצ'ב הוא לא דבר מחוייב  והוא נובע ממניעים פסולים. אגדיל ואומר - מדובר במעצר לא פחות ממרושע. כל תכלית המעצר המתוקשר היא לרצות את ההמון שזועם בעקבות האירוע ולרצות את התקשורת שמחפשת אשמים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שמעתי את התדרוכים של המשטרה שאמרה כי היו סתירות בעדויות של השניים, אז מה? ראשית, שקר בחדרי החקירה הוא אינו עילה למעצר לפי החוק הישראלי וחוץ מזה, זה בסדר שלשני אנשים יש נקודת מבט שונה על אירוע מסויים או סדר אירועים.

בישראל עוצרים אדם כשיש חשש לשלום הציבור או שיש חשש אמיתי לשיבוש חקירה. במקרה הטראגי והרגיש הזה, אינני סבור שישנו חשש לשלום הציבור, האפשרות לשלוח את השניים למעצר בית בהחלט הייתה קיימת ואף מתבקשת לנוכח הנסיבות. גם הטענה כי כעת כשהשניים עצורים ניתן יהיה לעשות עליהם תרגילי חקירה היא איננה טענה רצינית: הרי ברור לכולם שלא יכניסו לתאי המעצר שלהם מדובב. לכן מדובר בקשקוש פסול.

גיא פלג
גיא פלג | צילום: החדשות

לדברים הללו ולמעצר שני החשודים אין דבר וחצי דבר בנוגע לשאלת האחריות הפלילית. אם ישנה אחריות כזאת או שאין, מי שייקבע זאת הוא בית המשפט לאחר חקירת המשטרה. וגם אם יימצא ששני החשודים נושאים באחריות פלילית נשאלת השאלה - האם באמת נחוץ לזרוק אותם לתא מעצר?