גיא פלג (צילום: החדשות)
"ההתנהלות של הפרקליטות והמשטרה מחפירה" | צילום: החדשות

ההתנהלות של המשטרה והפרקליטות בעניינו של אהוד אולמרט היא לא פחות ממחפירה. ויש לי רושם שזו בדיוק דעתה של כבוד השופטת רחל גרינברג, ראש ההרכב, שיכריע בעניין בקשתו של אולמרט לקיצור מאסרו בשליש. השופטת אשר בתוך פחות משעה דחתה על הסף ואפילו מבלי להזדקק לתגובת פרקליטי אולמרט, עוד בקשה של הפרקליטות לדחות את מועד כינוסה של הוועדה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כרגיל לצורך ניהול הקמפיין השתמשה הפרקליטות במשטרת ישראל ובהודעות בומבסטיות לעיתונות. זה החל הבוקר עם פשיטה משטרתית על הוצאת ידיעות אחרונות ועל "מספר בתים פרטיים" ונמשך בהודעה על הבדיקה הפלילית, שעליה הורה היועץ המשפטי לממשלה. והכול כדי לגלות האם ועד כמה חמורים סודות המדינה שאולמרט הפקיר לכאורה.

_OBJ

אז כך, אם יש חשש שחומר סודי ביותר מסתובב בבתים פרטיים באופן מופקר ולא מאובטח מדוע לא פשטה המשטרה על הבתים הפרטיים ועל הוצאת "ידיעות אחרונות" מיד כשעלה החשד לפני כשלושה שבועות? נדמה לי שהשופטת גרינברג אמרה לפרקליטות היום: "אל תבלבלו לי את המוח עם מזכרים סודיים, פשיטות משטרה מיוחצנות ותיאורים בומבסטיים. תתייצבו ביום א' לוועדה. אם אולמרט עבר עבירה פלילית. תגישו כתב אישום, אליי זה לא נוגע".