אהוד ברק (צילום: עדי כהן צדק)
ברק בכנס הרצליה, אתמול | צילום: עדי כהן צדק

חלק מהתגובות לנאומים של אהוד ברק ומשה יעלון בכנס הרצליה היו חלק מהספין הקבוע – הכול ממניעים אישיים. לדעתי, את הנאומים של שניהם צריך לקחת יותר לכיוון הערכי: סוף סוף באו שני אנשים כאלה ודיברו על ערכים, וקראו להפסיק עם מדיניות הספינים הבלתי נגמרת הזאת - להגיד אמת, לטפל ברצינות בדברים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כבר יש אלו, כמו ח"כ דוד ביטן מהליכוד, קראו לכנס "שמאלני" - בכנס הרצליה היו גלעד ארדן וישראל כץ ויובל שטייניץ ונפתלי בנט ואריה דרעי ויואב גלנט ודורי גולד, זה ממש "השמאל שבשמאל". בכלל, הביטוי 'שמאלנים' הפך להיות הדבר היחיד שאומרים כל הזמן - ולא מתווכחים עם הדברים לגופם.

"נשאר נאמן לדרכי", יעלון (ארכיון) (צילום: עדי כהן צדק)
שמעתי ממנו רמזים לחוסר נחת. יעלון | צילום: עדי כהן צדק

אני רוצה להגיד לדוד ביטן שאולי כדאי לקרוא מה הם אמרו, ולהקשיב, ואז קצת לחשוב שמא חלק מהדברים שהם אמרו הם דברים נכונים, ששווה לפחות לחשוב עליהם. מותר לנו כאזרחים לצפות לא לחיות באווירת ספינים נצחית.

רוני דניאל (צילום: החדשות)
רוני דניאל | צילום: החדשות

תראו את הספינים שאפפו את בוגי יעלון, שפתאום כולם מופתעים שהוא הלך. היה ספין בעניינו של החייל אלאור אזריה, היה ספין בענייני בתי דריינוף, היה ספין בענייני החקירה בדומא. הכול התגלגל לפתחו של בוגי.

אני שמעתי לפחות רמזים מבוגי על חוסר נחת ממה שקורה במשך תקופה ארוכה מאד. אז למה הוא נשאר? מתוך תחושת אחריות, כי אם הוא יילך, לך תדע מה יקרה שם בקבינט: אני מציע להקשיב מאד לדברים הערכיים, היסודיים, בנאומים של שני האנשים האלה.