דרעי: שלא יחשבו שאנחנו פראיירים
אבן מרכזית בממשלה. דרעי | צילום: פלאש 90, חדשות

השבוע חשפנו כאן בחדשות 2 כי שני הפוליטיקאים ששמם נקשר בשתי פרשות שחיתות חדשות - האחת גדולה יותר מהשנייה, הם שתי דמויות בכירות במיוחד: שר הפנים ויו"ר ש"ס, אריה דרעי, שכאמור, כבר ריצה בעבר עונש מאסר לאחר שהורשע בקבלת שוחד, ויו"ר המחנה הציוני, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, ששמו נקשר בעבר בפרשת העמותות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

שתי החקירות או הבדיקות הללו שהתוודענו אליהן השבוע, מערערות עוד יותר את קואליציית ה-61 השברירית ממילא של נתניהו . ש"ס היא אבן דרך חשובה ומרכזית בממשלתו של נתניהו ואילו בסביבתו של הרצוג סבורים שההתעוררות סביב הפרשה שדבקה בו, שכבר הוזכרה בעבר, נובעת מחשש של גורמים בבית היהודי, לפיו מפלגתו של הרצוג תוכנס לממשלה - על חשבונם.

בנימין נתניהו, יצחק הרצוג
האחדות מתרחקת. נתניהו והרצוג | צילום: נתי שוחט, פלאש 90במפלגתו של בנט חוששים שיש ממש בדיבורים על ממשלת אחדות ששוב צפו ועלו השבוע. נתניהו מאוד רוצה להרחיב את הממשלה וכבר התייעץ עם שרים על האפשרות הזו, כפי שלא עשה בעבר. הוא אף לא מתנה את כניסת המחנה הציוני לממשלה בכך שלבני לא תהיה בה - מדובר בשמועה חסרת בסיס.

אלא שנתניהו גם לא מוכן לשלם שום מחיר למחנה הציוני על מנת שחבריו יצטרפו לקואליציה - לא שינוי בהרכב הממשלה, לא שינוי קווי יסוד. אם הם רוצים, שיצטרפו על בסיס הקיים ולא במקומה של אחת החברות בקואליציה. יש תיקים פנויים - ותיק החוץ שמחזיק ראש הממשלה, הוא מיועד להרצוג.

רינה מצליח
רינה מצליח | צילום: חדשותלאחרונה שבו והתחדשו המגעים לממשלת אחדות, גם יו"ר ההסתדרות ניסקורן שהתפקד לאחרונה למפלגת העבודה היה מעורב בהם - אלא שהם לא הבשילו. החקירות שהגיעו עכשיו מקשות עוד יותר על הסיכוי הזה - והקואליציה של נתניהו נמצאת במצב פחות טוב מהשבוע שעבר.