אמנון אברמוביץ' (צילום: חדשות 2)
"מחזיק בטיעונים סותרים", אברמוביץ' | צילום: חדשות 2

יש משפט באנגלית שנתניהו מכיר מצויין: "לדבר משני קצות הפה" - כלומר, להחזיק בטיעונים סותרים. כאשר מטיחים בנתניהו שהוא פעל למען החברים שלו מילצ'ן ופאקר, הוא אומר: "מה פתאום". הוא מסביר שבחוק מילצ'ן, הוא בעד השקעות זרות והחזרת כסף לישראל ואזור סחר חופשי, שמילצ'ן היה מעורב בו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בנוגע לטענות על כך שסייע למילצ'ן עם הוויזה לארצות הברית, נתניהו אומר שפעל על פי הקריטריון של ביטחון ישראל לדורותיו. בנושא נוסף, בנוגע לפעולותיו בשוק התקשורת, כשפעם פעל למען איחוד בתקשורת ופעם למען פיצול, אומר נתניהו שהוא תמיד למען תחרות אך לא למען חברים. כשמגיעים ל"מתנות"- הוא אומר: "אלו חברים כבר 20 שנה".

אז יכול להיות שלא מדובר על מיליון שקל, אולי רק 600 אלף שקלים. אבל מה שבולט כאן זה הדפוס: השיטה, החמדנות, התובענות, הדרישה לפרטים ולהשלמות. צריך לשים לב: במשטרה מגדירים את סוג העבירה, ונתניהו כל פעם מגדיר מחדש את סוג היחסים.

"מילצ'ן לא דיבר איתי בעניין אישי". רה"מ (צילום: החדשות)
"חברים כבר 20 שנה", נתניהו ומילצ'ן (ארכי | צילום: החדשות

לפי סקר המנדטים שפורסם אמש - ציבורית, טיעוניו של נתניהו עדיין עובדים, אבל פחות. משפטית - תיק ההמלצות ירודד ויכווץ. אבל כבר בשלב הזה מסכימים כולם, מלהב 433 ועד לשכות היועץ ופרקליט המדינה - שתיק המרמה והפרת האמונים כבר סגור, אפשר להגיש אותו - עוד השבוע.