בנימין נתניהו וארנון מילצ'ן (צילום: חדשות)
תסריט האימים מתגשם? נתניהו ומילצ'ן | צילום: חדשות

סצנה ראשונה: בית המשפט המחוזי, פנים, יום. על ספסל הנאשמים ראש ממשלת ישראל. על דוכן העדים עולה עד התביעה הראשי - מנהיג האופוזיציה. האשמה: שוחד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

סצנה שנייה: בית הסוהר, פנים, לילה. בתא אחד, מיטה מעל מיטה, ראש ממשלת ישראל ושונאו הגדול, המוציא לאור של "ידיעות אחרונות". שניהם הקדישו את חייהם להפיל זה את זה - ושניהם הצליחו. אפילו המפיק ארנון מילצ'ן לא היה קונה תסריט כזה, אבל משטרת ישראל כן.

מחפש תירוץ, לפיד (צילום: Hadas Parush/Flash90, חדשות)
עד התביעה המרכזי? | צילום: Hadas Parush/Flash90, חדשות

בהחלטתה להמליץ על העמדת נתניהו, מוזס ומילצ'ן לדין, הולכת המשטרה על כל הקופה. גם בכיריה יודעים שלא יקבלו את כל מבוקשם, אבל בהמלצות הסוחפות, הדרמטיות, עם לא מעט פרטים שנשמרו בסוד עד הערב, היא מבקשת להבטיח שבסוף יהיה כתב אישום. כנראה רזה יותר, כנראה חמור פחות - אבל היא מבקשת להדביק לבנימין נתניהו את התואר: "נאשם". 

השורה התחתונה של המלצות המשטרה חשובה פחות מהתוכן החדש. הרי היה ידוע, פחות או יותר, שיומלץ להעמיד את נתניהו לדין. הפרטים החדשים הם המכריעים, כי הם שיכולים לשנות את המצב הפוליטי והציבורי.

קיץ של שימוע וחורף של הכרעות

מה תחשוב שושנה מחולון על כך שראש הממשלה סייע לפי החשד לחברו המיליארדר לקבל הקלות מס? ומה יחשוב משה כחלון מחיפה על שווי הסיגרים שנאמד לפי המשטרה במיליון שקלים? זה קרב הבלימה הדרמטי שמנהל עכשיו ראש הממשלה.

עמית סגל (צילום: החדשות)
עמית סגל | צילום: החדשות

כל ישראלי צריך להרגיש עצב למראה ראש ממשלה שני ברציפות שעומד בפאטיו בבית בבלפור ומבטיח שלא ביצע עבירה. הגשם שטפטף על נתניהו נראה כקלישאה כמעט בנאלית. הוא נערך להמלצות ועדיין נראה כרגע שהקרב שלו קשה משתכנן.

בטווח הקצר, כנראה, לא יקרה כלום. היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט יסתגר עם קלסריו ואנשיו לחודשים ארוכים. אחר כך יבוא קיץ של שימוע וחורף של הכרעות סופיות. הבחירות וההחלטה יפלו כנראה שניהם ב-2019. לנתניהו יש גרסאות הגנה ועורכי דין מפולפלים והסברים עם משמעות, אבל גם הוא יודע שהערב נפתח הקרב הדרמטי מכולם בחייו הפוליטיים.