אומרים שאחרי "ישראל היום" נתניהו ירצה אולי גם פעם ערוץ טלוויזיה, אבל בעצם כבר יש לו - עמוד הפייסבוק שלו: כחצי מיליון איש נחשפו לסרטון של מושיק גלאמין בסיור בבית ראש הממשלה. זה רייטינג שהרבה מאוד תכניות היו שמחות לקבל. אגב, גם אני מכירה את הבית הזה, מריאיון שהעניקה לי שם שרה נתניהו לפני ארבע שנים. אני רק לא השארתי לה בסוף תמונה באינסטבלוק.

הצטרפו לדף הפייסבוק של סיון רהב-מאיר

אז יומיים שלמים כל המדינה מדברת על השטיחים והמטבחים, ואגב, בית ראש הממשלה אכן צריך שיפוץ. אבל זה באמת הנושא המרכזי של הבחירות? אנו רואים פה מעל לכל שליטה בלתי מעורערת בשיח. על מה דיברו קודם? על סרטון דאע"ש של הליכוד. כולם היו בעד ונגד ותהו אם זו הסתה או לא, כאילו הבחירות הן לא בין הליכוד למחנה הציוני, אלא בין הליכוד לדאע"ש.

ושוב, סדר היום הציבורי נקבע בלעדית על ידי בית היוצר של הליכוד. 400 אלף איש נחשפו לסרטון הזה. וזה אולי ההישג הגדול של נתניהו בבחירות האלה עד כה: קביעה טוטאלית של הנושאים, ושל כל האג'נדות. סערת פרס ישראל למשל, סיפקה לו שבוע שלם של דיונים על הגמוניה תרבותית, על אליטות, אקדמיה, ימין ושמאל. זה טוב לו. גם הנאום עם אובמה, שאמור להתקיים שבועיים לפני הבחירות, מבטיח לו שליטה מוחלטת בליינאפ של תוכניות החדשות והשיח ברשתות עד אז, תוך כדי הנאום, וכמובן גם אחריו.

גם סיון הייתה בבית ראש הממשלה (צילום: חדשות 2)
גם סיון הייתה בבית ראש הממשלה | צילום: חדשות 2

שום נושא לא מתרומם בלי נתניהו

והביקור בפריז, זוכרים? שבוע שלם סביב השאלה הוזמן או לא הוזמן, ואיך בדיוק עבר נתניהו לשורה הראשונה עם כל מנהיגי העולם. אף נושא לא מצליח בינתיים להתרומם עצמאית בלי קשר אליו. זה בכלל לא ביבי מול בוז'י. זה ביבי מול נוני, ואז ביבי מול אובמה, והיום ביבי מול המבקר.

שלא לדבר על הסרטונים המגניבים - מי בכלל זוכר את בנט ההיפסטר בשדרה. נכון, הוא התחיל את הטרנד הזה, אבל אז נתניהו עם הדימוי המאובן והמיושן הפתיע, גם בסרטון הגננת וגם בסרטון הביביסיטר. מסביב בינתיים כולם רק מגיבים: אחרי נאום הבקבוקים של נתניהו, בנט רץ להשיג מים מינרלים לנאום בקבוקים משלו. אחרי סרטון עם מושיק גלאמין מיודענו, יצאו צעירי המחנה הציוני בסרטון בו הם מקבצים נדבות עבור הזוג נתניהו.

סיון רהב מאיר (צילום: חדשות 2)
סיון רהב-מאיר | צילום: חדשות 2

אז נכון, הם תוקפים כאן את נתניהו, אבל שוב, הם מדברים עליו, אך ורק עליו. לפיד, כחלון, בנט, דרעי – בכל מטה שוברים את הראש איך לתפוס כותרות ראשית או אפילו כותרת משנית. אומרים לנו שאלו בחירות "רק לא ביבי", בינתיים לטוב ולרע אלו בחירות רק על ביבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק