שלום לראש הממשלה בנימין נתניהו. הפעם פנייתי אליך לא נובעת מעניין מדיני, לא באירן, אלא רק בעניין אחד שקרוב ללבך - מדינת "פקידותיסטן" - כלומר, אותה טענה שלך כי הפקידות תוקעת את המדינה. אולי אתה תצליח לפתור את הסבך הביורוקרטי הבא, משום שאף אחד טרם הצליח.

הצטרפו לדף הפייסבוק של אודי סגל

חברה קטנה בשם "כל יכול", המעסיקה 200 נכים בחמש השנים האחרונות, אשר לא עושה להם טובה ומשלמת להם שכר עבור עמלם. אמנם יש בעיה אחת קטנה. המדינה על שלל פקידיה לא מסייעת אפילו באופן מינימלי עבור אותם נכים שזקוקים לחברה שנקלעה לאחרונה לקשיים כלכליים.

"יש עשרות אלפי נכים השוהים בבית וחיים מקצבה של 2,000 שקלים בחודש", מספר ד"ר גיל וינש, מקים החברה. "האנשים האלה ממודרים לחלוטין מהחברה וסובלים מהמצב הזה. אנחנו כבר חמש שנים מראים כי יש פתרון עבורם", הוסיף ד"ר וינש.

"אותם אנשים יכולים לשוב בחזרה למעגל העבודה, לצאת מהבית ולחסוך מאות אלפי שקלים למדינה", טוען ד"ר וינש, "במקום להרחיב את הפתרון עכשיו סוגרים את החברה היחידה שסייעה להם. אני לא מכיר פצע דומה לזה בחברה הישראלית וזה מוציא אותי מדעתי".

"אני פונה לשרים שיפעלו על מנת שהחברה לא תיסגר", אומרת סילביה המועסקת בחברה, "החברה מותאמת לאנשים כמוני, עם קשיים ובעיות, אך לזה צריך כסף". "במקום לסייע לנו הם שמים לנו מקלות בגלגלים", הוסיפה אפרת בן יצחק, דוברת חברת "כל יכול", "אני לא יודעת מדוע הם עושים את זה ואשמח להסבר".

אודי סגל (צילום: חדשות 2)
אודי סגל | צילום: חדשות 2

במשך כל מערכת הבחירות המתמודדים השונים דיברו על צדק חברתי. אין צורך לדבר גבוה. הנה צדק חברתי קטן. פשוט תצילו את חברת "כל יכול", שתיאלץ להיסגר בתוך שבוע לאחר שהביורוקרטיה הישראלית שוב לא ידעה כיצד לתפקד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק