צמרת המשק הישראלי חגגה אמש את נישואיו של אלעד תשובה, בנו של איל הנדל"ן ואיש העסקים יצחק תשובה. החתונה שעלותה מוערכת בשבעה מיליון שקלים נערכה ביער בן שמן, בהשתתפות 1,800 מוזמנים, בהם נשיא המדינה שמעון פרס, שר האוצר יובל שטייניץ ואנשי העסקים המובילים בישראל.

חלק גדול מהצמרת הכלכלית הייתה בערב הזה, כשבין השמות ניתן למצוא את הנשים החזקות גליה מאור מנכ"ל בנק לאומי ושרי אריסון, יושבת ראש אריסון אחזקות.
גם הצמרת הפוליטית הפגינה נוכחות כששרים וחברי כנסת רבים הגיעו לחתונה. אפילו שר האוצר הגיע והשאיר בצד את המחלוקות בינו לבין תשובה מהשנה האחרונה סביב ועדת ששינסקי וחלוקת תגמולי הגז. הנשיא שמעון פרס הגיע אף הוא לאירוע ובירך את הזוג הצעיר על הבמה. מי שהוזמנו ובלטו בהיעדרם היו בני משפחת עופר.

בהחלט אפשר לומר שהייתה שם אווירה נוצצת. האורחים שהגיעו לא הסכימו לדבר על סוגיית האחים עופר וגם לא להתייחס לסוגיה המורכבת של יחסי הון שלטון. בימים האחרונים עלתה גם שאלה מול יצחק תשובה לגבי תגלית הגז שאולי בעתיד תהיה מונופול, שישפיע על מחירי החשמל ויעלה את התעריפים. השאלה הזאת נותרה ללא תשובה וללא תגובה מצד הנוגעים בדבר.

מתחם חתונה ענק ביער בן שמן

חלק מהאורחים, כמו למשל שר האוצר לשעבר בייגה שוחט העדיפו להתעלם מהעובדה שמשפחת תשובה הקימה את המתחם הענק הזה באמצע יער בן שמן. המתחם נבנה במיוחד בהשקעה של שבעה מיליון שקלים ואפילו הורחב כביש הגישה כדי לאפשר את כניסת הרכבים הרבים. המתחם ביער בן שמן גרר לא מעט ביקורות בשבוע האחרון לאחר שנטען כי משפחת תשובה פלשה לשטחים ציבוריים כדי להקימו.

המכובדים שהגיעו סיפרו על החברות הארוכה עם משפחת תשובה. כך למשל, ח"כ יוליה שמאלוב ברקוביץ' שהגנה בכנסת לפני כמה חודשים על עמדתו של תשובה בעניין התגמולים מתגליות הגז, סיפרה לנו על הידידות העמוקה שלה עם תשובה ועל התרומה הרבה שלו למדינה.

הזוג הצעיר התחייב לפני האירוע שאת המתנות הכספות הוא יעביר לתרומה לעמותות ולארגונים שונים, אך מהאורחים ראינו בעיקר מתנות ולא צ'קים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק