מעצר חשודים בחברון, ארכיון (צילום: AP)
כוחות צה"ל פועלים בגדה | צילום: AP

1. השר ליברמן הצהיר הבוקר חגיגית בגל"צ ששרי ישראל ביתנו לא יצביעו יותר בעד שחרור מחבלים. הצהרה אמיצה ללא ספק, אבל עכשיו, כשאנחנו יודעים שליברמן הוא שמחליט על שריו, כדאי להיזכר איך הם הצביעו עד היום: בכל שחרור מחבלים בשנים האחרונות שרים ממפלגתו של ליברמן הצביעו בעד, מעסקת שליט (אהרונוביץ ולנדבר) ועבור בכל אחת משלוש הפעימות האחרונות. אולי סטס מיסז׳ניקוב הוא היחיד משרי ליברמן שיכול להצהיר שלא תמך באף שחרור: מההצבעה על עסקת שליט הוא נעדר לטובת ערב אלכוהול.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של עמית סגל

2. מבקרי הטלויזיה וכמה אושיות פייסבוק תקפו הבוקר שתי תופעות בשידורי סוף השבוע: את השידורים הבלתי נגמרים על החטיפה במקום להמשיך בלוח שידורים רגיל, או לחילופין את החוצפה שבחזרה ללוח שידורים רגיל, עם האח הגדול והמונדיאל.

הגדיל לעשות עוזי פלד, לשעבר מנכ״ל "טלעד", שהאשים את ערוצי הטלויזיה ב"חוסר בגרות מקצועי". כולנו עוד זוכרים את הפתרון הבוגר של פלד עצמו: ב-2002 הוא פיצל את המסך לערב אחד - חצי מסך פיגוע תופת בירושלים, חצי מסך משחק כדורגל מליגת העל.

הפרשן הפוליטי עמית סגל (צילום: חדשות 2)
עמית סגל | צילום: חדשות 2

3. אחרי שעות של שידורים אפשר לחשוב שחטיפות באות לעולם לא בגלל תכנון של ארגוני טרור, אלא כתוצאה ממוקדנים רשלניים במשטרה ונערים שתופסים טרמפים.