הורשע במתן שוחד ונכלא. פינטו (צילום: יוסי זליגר, פלאש 90)
עשה לכולם בית ספר, פינטו | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

200 אלף דולרים בתמורה לקבלת מידע. ראש של ניצב בתמורה לביטול כתב האישום. שני מהלכים ניסה להוביל הרב פינטו: לגבי הראשון יש מלחמת גרסאות, לגבי השני כבר אין עוררין. על החלק הראשון של הסיפור הוא שילם אתמול בכתב אישום חמור וכואב במיוחד. על החלק השני שילמה המשטרה במבוכה גדולה, ובכתב אישום ציבורי חמור לא פחות ממנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מלחמת המוחות של פינטו הפתיעה כמעט את כולם. הוא עשה בית ספר לקולנוע ובילוש גם יחד למשטרת ישראל. אף אחד מקציני המשטרה הבכירים, באי ביתו שחשו מוחמאים עד מאוד מכל הזמנה לשהות במחיצת הרב בנאיבויות של מעריצת להקת בנים, לא יכול היה כנראה להאמין שהמקובל התמים למראה מאשדוד ירעיד את השורה הראשונה של צמרת הארגון במהלך שלא היה מבייש תסריט הולווידי משובח. את החוקר מספר אחת לשעבר לימד פינטו שידו של הרב שאותה נישק לפני זמן לא רב יכולה להכות בחוזקה. והיא היכתה.

משוואת הניצב תמורת הרב נופצה אתמול. זה הרגיז את הרב ואת אנשיו שמבחינתם קיבלו הוכחה לכך שלא משנה מה, הפרקליטות והמשטרה כבר סימנו את המטרה ולא היו מוכנים להסיט את הכוונות שלהם ממנה - לא משנה מה. "משוכנעים בצדקתו המוחלטת של הרב", אמרו אתמול מקורביו של פינטו, שהוסיפו איום קטן לכל מי שחשב לרגע שהמערכה הסתיימה ."בימים הקרובים נחשוף בפני הציבור את מסכת ההתרחשויות בפרשה מאז שנת 2010", אמרו.

הרב פינטו נלחם על שמו ללא פשרות. מציג בכל התפתחות של הפרשה עוד טפח ליחסי נחקר - חוקר, מקובל - מקבל, חסיד - מקור. דבר אחד כולם הבינו, לא מדובר באדם תמים, בטח שלא פראייר. לא בכל יום מצליח מושא חקירה לשלוח הביתה בבושת פנים קצין בכיר בדרגת ניצב. אבל הניצחון הזה עשוי להפוך לחרב פיפיות מסוכן פי כמה מכתב אישום.

הרב יאשיהו פינטו, ארכיון (צילום: AP)
ישלוף עוד שפנים? פינטו | צילום: AP

השפנים שמתחת למגבעת הרב

כל מקורביו של הרב בעבר ובהווה - שכמה מהם כבר לקחו כמה צעדים אחורנית - עוקבים בדריכות אחר הפרסומים בחודשים האחרונים. עדים לכל תמונה, לכל פריט מידע שחושפים אנשי הרב על אותם אנשים שהיו עד לא מזמן מקורביו, מוקיריו ואוהביו. הם יחשבו עשר פעמים לפני שהם יצטלמו שוב במחיצתו, ילחשו על אוזניו או יזרימו תרומות למוסדותיו.

היועץ המשפטי לממשלה היה נחוש, אולי בצדק, לא לאפשר לרב שמעורב בפרשות מפרשות שונות עד צוואר, לנהל בטקטיקה מבריקה את שתיים מהמערכות הגדולות והחשובות במדינה. אבל כפי שלמדנו בעבר עם הרב יאשיהו פינטו, המילה האחרונה שאומרת הפרקליטות לא בהכרח חותמת את הדיון. למי שהספיק לשכוח, הרב כבר הוכיח כי הוא מחזיק הרבה מאוד שפנים מתחת למגבעת שלו. והוא, ורק הוא, יחליט מתי תסתיים המערכה הזו.

עפר חדד (צילום: חדשות 2)
עפר חדד | צילום: חדשות 2

כתב האישום יוגש בימים הקרובים, אבל מי שחושב שלאגף התורני בכלא מעשיהו יצטרף בקרוב דייר חדש, שיתאזר בסבלנות. לכתבי המשפט והמשטרה תהיה עוד לא מעט עבודה בחודשים הקרובים. דבר אחד בטוח, הרב שינן לאחרונה שוב ושוב את המשפט "תמות נפשי עם פלישתים". הוא יישם אותו עד הרגע האחרון. כדור אחד לא יישאר במחסן התחמושת שהוא הכין במשך שנים בישראל ובארצות הברית.