נושא ילדי העובדים הזרים שעומדים בפני גירוש בתחילת השבוע הבא מעלה שאלות רבות - חוקיות ומוסריות. הערב התייצב שופט בית המשפט העליון בדימוס מישאל חשין לצידם של הילדים העומדים בפני גירוש.

בתכניתנו "שש" עם עודד בן עמי, אמר חשין: "השר (אלי ישי) יכול לגרש את כל האנשים האלה, הנשים, הילדים, הטף. השאלה איננה משפטית אלא כלל לאומית. האם ראוי לעשות את הדברים האלה ולא האם מותר או אסור מבחינה חוקית.

"שמעתי את הנשיא כמעט קד ומתרפס בפני שר הפנים. שמעתי את השר הרצוג מדבר על זה ועוד אחרים", הוסיף. "אינני מבין. בסופו של דבר משרד הפנים איננו נסיכות פרטית של השר ישי. זו אחריותה של הממשלה כולה".

"שפתם הם עברית והם כמעט ציונים"

חשין הוסיף: "מדובר במאות ואלפי אנשים מסוגים שונים - יש פליטי חרב, יש אנשים שבאו לעלות את רמת חייהם ויש ילדים שנולדו בארץ. שפתם היא עברית והם כמעט ציונים - ואתה בא ומגרש אותם. הם יבואו לארץ שאיננה שלהם.

"מדובר בקטגוריות של אנשים. אתה לא יכול באבחת קולמוס לשסף את הגרון של כולם. אתה לא יכול. יש כאלה ויש אחרים. אחרת אתה שותף למעשה רצח. אם הם באמת פליטי חרב אסור לנו לשלוח אותם אל המוות".

"אבל לא כולם כאלה", ציין השופט בדימוס. "נניח שפלוני בא להעלות את רמת חייו. הוא נמצא 17 שנים בארץ, הוליד ילדים, התערה בחברה. אי אפשר לבוא ולומר לו 'יאללה תחזור לניגריה'".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק