אין תמונה
ביקורת ספר: הקסם של אביה ודריה

פעם היה מקובל שאמא ואבא נוסעים לחו"ל והילדים נשארים פה בארץ. היום יש לילדים דרכון מלא חותמות עוד לפני שיש להם תעודת זהות. הם יודעים לספר באיזה פיאצה יש את הספגטי הכי טוב ואיפה פארק השעשועים הכי שווה בארצות הברית ואיזה כיף זה לרכוב על פיל בתאילנד!

אז מה קורה אם פתאום בא לכם קצת חופש לבד? בלי להכין מסלול מיוחד לילדים, בלי פארקים ובלי גני שעשועים, רק אמא ואבא, קצת לנוח, קצת שקט, קצת רומנטיקה...

אם הצלחתם להתגבר על ייסורי המצפון (בשביל מה עשינו ילדים, בשביל להשאיר אותם לבד? ומה יהיה אם הם יתגעגעו? ואם אנחנו נתגעגע...?), נשארה לכם עוד משימה לא קלה - להכין את הילדים לנסיעה שלכם בלעדיהם.

"הקסם של אביה ודריה" מספר על הורים שנוסעים לחגוג את יום הולדתו של האב בחו"ל ומשאירים את הילדות הקטנות שלהם, אביה ודריה, עם סבתא. הילדות מחליטות להכין הפתעה - לשלוח מתנה במזוודה בלי שאבא יידע, כדי שאמא תיתן לו אותה ביום ההולדת בדיוק כשהן יתקשרו מהארץ לאחל לו מזל טוב. כך הוא ירגיש שהן לידו, ממש כמו קסם!

הסיפור מסופר מעיניה של אביה, האחות הקטנה, בשפה לא מתיילדת, אך בהחלט הולמת ילדת גן. הספר מספיק קצר כדי שייקרא בבת אחת, אך ארוך דיו כדי להתאהב בילדות המתוקות והיצירתיות שממציאות קסם שיודע להתגבר אפילו על געגוע.

אהבתי את הסיפור ואת האיורים המקסימים והמאוד-מאוד מיוחדים של מאיה שלייפר. נתתי אותו לליבי בת ה-6 ולאמה גלית, כדי לקבל חוות דעת מלומדת. גלית דיווחה על הצלחה מסחררת וסיפרה שהן התפקעו מצחוק. ליבי אף שאלה אם היא תוכל לקבל את הספר לתמיד, וזו, לדעתי, ההמלצה הכי מתוקה שספר יכול לקבל.