ג'ונתן מן, CNN
ג'ונתן מן - איש פוליטי | צילום: חדשות 2

עץ "חג המולד הלאומי" בגובה 12 מטרים, הוצב השבוע בוושינגטון. הנה כמה מתנות שאפשר להניח תחתיו, בשבוע הקרוב. 

הנשיא אובמה צריך לשים שם משרות, הרבה משרות. 15 מיליון אמריקנים מחפשים עכשיו עבודה, יותר מ-11 מיליון מקבלים שכר נמוך מידי - ומחפשים עבודות טובות יותר. הפופולאריות של אובמה שוקעת תחת משקל הדאגות של כל אותם אנשים. הכלכלנים מכנים את ההתאוששות הכלכלית "התאוששות ללא משרות", ואובמה חייב לשנות את המצב הזה.

שרה פיילין: גם היא צריכה עבודה, רק אחת. היא כבר לא המועמדת האטרקטיבית לתפקיד סגנית הנשיא, והיא גם לא מושלת אלסקה. היא כן כתבה אוטוביוגרפיה שהפכה לרב מכר, אבל בשבוע שעבר היא סיימה לחרוש את כל המדינה במסע מכירות של הספר. עכשיו היא צריכה להחליט אם היא עומדת להיות סופרת - סלבריטי, פוליטיקאית עמלה או סתם עוד פנים בפוסטר הענק של האנשים הפעילים בחיים הציבוריים של ארצות הברית.

לא עוצרת: שרה פיילין
שרה פיילין מחפשת עבודה | צילום: חדשות 2

הרפובליקנים צריכים תכנית. אחרי תוצאות קטסטרופליות בבחירות שנערכו בשנה שעברה, הם צוברים בטחון ויוצרים מומנטום. הם הקול של הבוחרים המאוכזבים והמודאגים ממה שנעשה בארצות הברית - תכנית הרפורמות במערכת הבריאות, עד המלחמה באפגניסטן. הם מאוד מרוצים מהצלחתם להציג היטב את הדברים שנגדם מתייצבים הבוחרים, אבל הם צריכים להחליט - במה הם כן תומכים.

הדמוקרטים צריכים להתעלם מחג המולד, הם כבר חגגו אותו. המפלגה זכתה בשליטה על הבית הלבן ובתי הקונגרס בחודש נובמבר האחרון, ויש להם נשיא ששבה את ליבו של העולם. זה היה החלק הקל. עכשיו צריך לפנות למשימות הרבות, ומשקלה של האחריות דורשת עבודה קשה מאוד, לא חופשה.

סנטה קלאוס עם נשק
בזבז את כל המתנות על הדמוקרטים | צילום: reuters

האזרחים האמריקנים צריכים שלום. שמונה שנים של מלחמה באפגניסטן ועירק עלו לארצות הברית שמונה טריליון דולר, מספיק, למשל, לתכנית הרפורמות של אובמה שנועדה להבריא את הבריאות. 5,000 חיילים נהרגו במלחמות האלו ועוד מאות אלפי חיילים ואזרחים ממדינות אחרות.

בשלב הזה, לא נראה כאילו שלאובמה או לסנטה יש מתנה כזו בשק.