הפגנה נגד ההתאכזרות לבעלי חיים (צילום: AP)
הפגנה נגד ההתאכזרות לבעלי חיים | צילום: AP

לקראת אירוח אליפות אירופה בכדורגל, החליטה ממשלת אוקראינה לצאת במסע להשמדת הכלבים והחתולים המשוטטים ברחובותיה באמצעות רעל לשיתוק בעלי חיים ומשרפות ניידות. המעשה הוא מחריד, מעשה של חוסר חמלה וגילוי אלימות ברוטלית, מעשה של חוסר סובלנות לכל מי שישנה נשמה באפו.

אני אוהבת ספורט ואת ענף הכדורגל ומצפה למשחקי היורו 2012. אך ספורט מסמל סבלנות ,חוסר אלימות, קדושת החיים ויכולתו של האדם להגיע להישגים על אף קשיים ומגבלויות. ולכן, מעשה השמדת חיות כהכנות לקראת אירוח הטורניר הוא הדבר ההפוך והחמור ביותר שניתן לעשות. דבר שנוגד את ערכי הספורט ומטיל צל עננה שחורה וכבדה על הטורניר העתיד להתקיים. באיחוד האירופי נתפס המעשה כמזעזע ובלתי אנושי.

מדובר בהכנסת חיות בעודן בחיים למשרפות של 900 מעלות, הדבר נוראי! לחשוב שעשרות אלפי כלבים וחתולים שכל "חטאם" הוא שוטטות ברחובות מבלי שהשלטונות לוקחים עליהם אחריות, אלא נפטרים מהם בדרך הקלה והאכזרית ביותר, היא מחשבה מטרידה ומבעיתה. מדובר בטבח חיות חסרות אונים מול רוע טהור ובורות עמוקה.

כאדם שאוהב בעלי חיים וכמי שמטפלת בכלבים וחתולים, המעשה האכזרי הזה מדיר שינה מעיני ואני יודעת כי ישנם פתרונות אנושיים אחרים. אוקראינה, מדינה בעלת מרחבים עצומים, יכולה להעביר את בעלי החיים המשוטטים לשטחים פתוחים ולחוות המיועדות לקליטתם עד למציאת בית חם עבורם. הפתרון אולי יקר יותר, אך כסף הוא אינו שיקול ואסור שיהיה מול מעשה מחריד שכזה. להשמיד חיות רק כי זה הפתרון הזול הוא רעיון הפתרון הסופי לחיות המשוטטות. מי שמתאכזר לחלשים וחסרי מגן סופו שיתאכזר גם לחזקים ולבני אדם.

לבטל את יורו 2012 באוקראינה

צפו בסיפורים המעניינים של 17.5 לאורך השנים (צילום: חדשות 2)
ח"כ תירוש, יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה | צילום: חדשות 2
מסתבר שגם במאה ה-21 אנו עדים למעשים כה חשוכים ואפלים. מכתבי פעילי זכויות בעלי החיים רבים נשלחו לאופ"א, בהם דרישה לממשלת אוקראינה לחדול מהשמדת בעלי החיים בארצה. בנוסף, גופים רבים הפועלים למען בעלי חיים ממדינות רבות בעולם פנו לשלטונות במדינה. עצומה עם מאות אלפי חתימות צוברת תאוצה ברשת, קבוצות פייסבוק נפתחו בכל רחבי העולם, עמותות וגופים רשמיים, ממשלתיים או גופי ספורט פנו לנשיא אוקראינה ולממשלתו בדרישה להפסיק את הטבח הנוראי - אך שום אקט מחאתי בעל משקל טרם נעשה.

אני מצטרפת ביתר שאת לקריאות הללו ואף מעיזה לקרוא לראשי אופ"א לבטל את טורניר יורו 2012 באוקראינה, או להעבירו למדינה אחרת, אם ממשלת אוקראינה לא תפסיק באופן מיידי את הטבח בחיות. כל יום שעובר והטבח הזה אינו מופסק הוא יום נוראי וקשה מנשוא.

זהו מעשה שלא ניתן לעבור לסדר היום מבלי להתייחס אליו, גם כשהוא מתרחש במדינה אחרת ורחוקה. אני קוראת לכל מי שערך החיים והמוסר חשוב בעיניו להצטרף לקול המחאה הגוברת כנגד המעשה ולדרוש את הפסקת הטבח בחיות, לבוא להביע את מחאתו בהפגנה שתתקיים הערב ב-17:00 מול שגרירות אוקראינה ברחוב ירמיהו בתל אביב.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק