לפיד:
התכנית של לפיד מסכנת את הקריירה שלו | צילום: חן גלילי, ShiloPro, חדשות

שר האוצר לפיד מהמר על כל מה שיש לו עם תכנית חדשה שהוא יוזם להוזלת מחירי הדיור - תכנית רצופת סיכונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

אמש זומנה בבהילות ישיבה בלשכת ראש הממשלה, אליה הגיעו גם לפיד ושר השיכון, אורי אריאל, בה דנו השלושה בתכנית שמבקש לפיד להציע, במסגרתה , בין היתר, יוגבל שכר הדירה ובעלי דירות לא יוכלו להעלות את שכר הדירה במשך שלוש שנים.

באופן חריג, לפיד לא הגיע לישיבה עם בכירי משרדו, שמתנגדים לתכניתו - בדומה לראש הממשלה ולשר השיכון שסבורים שהיא לא שלמה וכי היא דורשת עוד עבודה.

גם הנגידה פלוג ויו"ר המועצה הלאומית לכלכלה, הפרופ' יוג'ין קנדל, סבורים שיש להגדיל את ההיצע ולא את הביקוש וטוענים שמנגנון היישום של התכנית מסורבל. לטענתם, התכנית אף עלולה ליצור שוק שחור בין הצרכנים לקבלנים וכי בעצם ייווצר מצב לפיו צרכנים יעבירו מתחת לשולחן כסף לקבלנים כדי לעמוד במגבלות של החוק החדש.

סיכויי התכנית לעבור נראים נמוכים

קרן מרציאנו
קרן מרציאנו | צילום: חדשות 2

בעוד נתניהו ביקש לקיים עוד ישיבה בנושא, לפיד החליט להציג את התכנית בכל זאת. ראש הממשלה, מצדו, לא מתכוון להתערב - ולכן נותן ללפיד אור ירוק להמשיך עם התכנית. בין היתר כיוון שהוא יודע שאם היא תיכשל - הכישלון יהיה חתום על לפיד.

ואכן - מדובר בהימור הפוליטי הכי גדול שיאיר לפיד לקח על עצמו עד היום. הוא אומר לעצמו: 'ראיתי מה עשו הפקידים, אני רוצה לשנות מדיניות'. אם התכנית תיכשל - היא תוביל לכישלון פוליטי מהדהד שיכול לחסל את הקריירה שלו. וללפיד יש ממה לחשוש: סיכויי ההצלחה של המהלך הזה לא נראים גבוהים.