הספר
הספר "עיר של אפר" | צילום: קסנדרה קלייר

כשקראתי את הספר הראשון בסדרת "בני הנפילים" (הוצאת גרף צעיר) הבנתי כמה הזדקנתי. לא התבגרתי בחן, אלא הזדקנתי - אשכרה קפצה עליי הזקנה! פתאום כל מיני תיאורים קצת מיניים או אזכורים לחוברות פורנוגרפיות נראו לי לא הולמים לבני הנעורים, להם מיועד הספר.

אבל אז נזכרתי בשתי הספרניות שעבדו בספריה העירונית בשכונה בה גדלתי. הן היו שתיים - "שרה הרזה" ו"שרה השמנה". שרה הרזה הייתה מבוגרת, בת שלושים לפחות. קפוצת פה ובעלת עיניים קטנות שמצמצו מאחורי זוג משקפיים אימתניים. אבל שרה השמנה הייתה מבוגרת ממש - לפחות בת 50 (!!!) עם שמלות אוהל ועגילי שושנה דמארי ועם המון סודות שידעה עלינו הילדים ולא סיפרה לאף אחד.

"הנשמה שלך בוגרת להבחין בין טוב לרע"

שרה הרזה הייתה בוחנת את הספרים שביקשתי לשאול ומצנזרת את מה שלא נראה לה מתאים לגילי (רוב הספרים...) אבל כשהייתה צועדת לחדר השני, לצעוק על הילדים שהתלחששו, שרה השמנה הייתה פותחת במהירות את הכרטיס שלי ומרשה לי לקחת הכל. "לא נורא שאת עוד לא בגיל המתאים" היא הייתה אומרת "הנשמה שלך מספיק בוגרת להבחין בין טוב לרע".

אז אתם יודעים מה, לא רוצה להיות שרה הרזה ולהיות שומרת המוסר - מי שיגיע לקרוא את סדרת בני הנפילים יידע לעשות גם הוא את ההבחנה. כשיש כל כך הרבה מידע באינטרנט ובטלוויזיה - הם ממש לא צריכים לברוח לספרים כדי למצוא את הפיקנטריה.

הגיבורה שייכת לכת לוחמים סודית

קליירי פריי בת ה-15 חושבת שהיא נערה רגילה. אבל אז היא מגלה שיש לה יכולת לראות דברים סמויים מהעין. היא עדה לרצח שמבוצע על ידי שלושה בני נוער מקועקעים שרק היא רואה. אמא שלה נחטפת על ידי שדים והדלת בביתה של השכנה מלמטה מתגלה כפתח לעולמות אחרים.

קסנדרה קלייר, הסופרת יוצרת עולם שמוכר לנו מספרי הפנטזיה - שדים, אנשי זאב, מכשפים, פיות וערפדים. הגיבורה שלה מגלה בגיל 15 שהיא שייכת לבני הנפילים, כת לוחמים סודית שמכונים גם "לוחמי הצללים" - תפקידם להגן על האנושות בפני השדים החיים בקרבה.

שני ספרים תורגמו עד כה בסדרה - הראשון "עיר של עצמות" והשני - "עיר של אפר". שניים נוספים כבר נכתבו ובקרוב יתרגמו גם הם. סדרת הספרים תהפוך בקרוב לסרט הוליוודי, אני ממליצה להתחיל לקרוא לפני שהסרט ייצא - כי בעזרת הטקסט המצוין, דמיונכם יהיה פרוע יותר מכל במאי סרטים מוכשר. מה עוד שהסופרת מבטיחה לכתוב עוד ספרים בסדרה, כך שכבר אפשר להתאהב בגיבורים. הם לא יילכו כל כך מהר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק