אין תמונה
"ריירדן עושה שוב את הקסמים שלו"

פרסי ג'קסון, הנער שהפך את הפרעות הקשב והדיסלקציה למשהו נחשק, לחלק מאישיותם של ילדים מאוד מיוחדים - ילדים גיבורים. הוא חכם, מצחיק, נדיב ונאמן. הוא בעל תושייה ואמיץ. והוא... בנו של אל. פוסידון, אל הים במיתולוגיה היוונית.

הכרנו אותו בסדרה הראשונה שכתב ריק ריירדן - פרסי ג'קסון ואולימפיים. ריירדן, מורה לספרות והיסטוריה בבית ספר יסודי, שוכנע על ידי תלמידיו להפנות את כישרון הכתיבה שלו לכתיבת ספרי נוער, והוא עשה זאת בלב מלא אהבה. לא שסיפורי המיתולוגיה צריכים עזרה - הם מרתקים ומרגשים ולפעמים גם מפחידים, אבל ריירדן המציא להם עולם נוסף, יותר אנושי.

הוא ברא דור של ילדים, כאלה שאחד מהוריהם הוא אל יווני (הסדרה הראשונה עוסקת במיתולוגיה היוונית, השנייה במיתולוגיה הרומית) ומיקם אותם במחנה "חצויים" שנועד לשפר ולשכלל את הכישרונות שירשו מהוריהם האלמותיים, תוך שמירה על חציים הארצי.

ספר משובח - גם לקריאה וגם ללימוד

אוד - מאוד אהבתי את הסדרה הראשונה ואפילו עוד יותר את הסדרה השנייה, שכאמור עוסקת גם במיתולוגיה הרומית. פרסי שאיבד את זכרונו (והוא כמובן לא זוכר איך) וכל קשר לחייו הקודמים, מגיע למחנה חדש, גם מחנה חצויים אבל של ילדי אלים רומיים (שלמעשה אלו אותם אלים יוונים שכבר הכרנו עם שמות אחרים). המחנה הזה נמצא בעיצומו של קרב הישרדות על חייו, ופרסי כמובן נחלץ לעזרה.

הוא חובר לשני נערים אחרים - הייזל שחזרה מעולם המתים ומסתירה סוד איום, ופרנק המגושם שאמו נהרגה בשירותה כחיילת באפגניסטן. אביו הוא אומנם אל, אבל לפרנק אין מושג איזה אל. השלושה מנסים לעצור את גאיה, אלת האדמה, מלהשתלט על העולם.

ריירדן עושה שוב את הקסמים שלו - מצליח ליצור ספר משובח שמעבר לחוויית הקריאה המהנה הוא גם מלמד. ולא רק פרטי היסטוריה וסיפורי מיתולוגיה. הוא מלמד איך להיות בני אדם (גם אם אתם בני אלים!) איך להצליח למרות הקשיים, איך לא לפחד להעז, איך לא לפחד לאהוב. זה ספר כל כך חכם שאני ממליצה עליו גם אם אתם לא בני 14. ואני כבר כל כך מחכה לספר הבא בסדרה!

ולסיום, עוד מילה טובה (נתן לי השראה טובה, פרסי ידידי): ליעל אכמון על התרגום המשובח, לגילי בר-הלל על עריכת הסדרה ולהוצאת גרף צעיר שאף פעם לא התאכזבתי מספרי הנוער שלה.

הערות ותגובות ניתן לשלוח ל - sigalr@news2.co.il