ספר השתלטות עוינת
השתלטות עוינת. ספר נחמד לסופ"ש גשום | צילום: חדשות 2

הדבר שאני הכי אוהבת בספרי מתח זה שהספר נכתב בגוף ראשון - אם זה הבלש או הנרדף או קצין המשטרה. כך אני יכולה להיות בטוחה שהגיבור שלי, שבמהלך הספר אני נקשרת אליו עד מאוד, יישאר בחיים.

עם מותם של גיבורי משנה אני יכולה איכשהו להסתדר, אבל כשיש לך קליק עם גיבור ואתה כבר מתחיל להבין את דפוסי המחשבה שלו ואת כל קשריו המסובכים עם משפחתו, עובר איתו חוויות קשות, מתאהב איתו, נבגד איתו, מפענח סודות...ואז מגלה בעמוד האחרון שהסופר החליט להרוג אותו - זה יכול להרוס לי את כל הספר.

אז הנה, ג'וזף פיינדר ברא לי גיבור שלא עוזב אותי בסוף הספר. ניק הלר הוא מומחה בעל שם עולמי בחשיפת סודות שאחרים מנסים להסתיר. יש לו ניסיון כחוקר בכיר בתחום הריגול התעשייתי, עבר מפואר והילה מסתורית כלוחם בכוחות המיוחדים של הצבא האמריקני וכמובן משפחת מתוסבכת.

אבא שלו - מיליארדר שעלה לגדולה מעסקאות מפוקפקות, הסתבך בהונאת ענק בניירות ערך, איבד את כל רכושו ונכלא לתקופה ארוכה. אחיו של ניק, רוג'ר, מעולם לא הצליח להתגבר על אובדן ההון המשפחתי והתרחק מאחיו הצעיר.

היעלמותו של רוג'ר והסתעפות העלילה

אבל אז רוג'ר נעלם. הוא יצא עם אשתו לורן לארוחה רומנטית ובדרך חזרה למכוניתם השניים הותקפו, לורן איבדה את הכרתה ורוג'ר נעלם בלי להשאיר עקבות, ללא דרישת כופר וללא כל סימן חיים. בנם גייב מזעיק את דודו האהוב ניק שיבוא לעזור להם. ניק לא מהסס ומגיע מיד.

החקירה מגלה סודות שקשורים לתאגידי ענק, למוקדי כוח ולהרבה מאוד כסף. ניק מגלה כמה הוא לא מכיר את אחיו, כמה גדול המרחק ביניהם ואיזה צלקות עמוקות הטרגדיה המשפחתית השאירה אצל שניהם. ובכל התסבוכת הזאת יש גם את לורן וגייב שמודאגים ומפוחדים ומאוימים.

בסה"כ ספר מתח מעניין. הדמויות מעט שטחיות בעיניי והעלילה משתלטת על הספר. רציתי להכיר יותר את השחקנים הראשיים, את מה שמניע אותם, את הכאב שמפעפע ואת העלבון צורב. פיינדר מתמחה בעלילות עסקיות, גם בספריו הקודמים הוא טווה סיפורי מתח עם פחות אלימות ויותר תחכום מחשבתי, אבל נקודת החולשה שלו היא בבניית הגיבורים. ספר נחמד לסוף שבוע גשום.

היערות ותגובות ניתן לשלוח ל - sigalr@news2.co.il