מזה מספר חודשים, אנו אומרים שהמלצות טרכטנברג בתחום החינוך הן המלצות טובות ויש וליישם אותן. ההחלטה של נתניהו לחוקק חוק חינוך חינם לילדים מגיל שלוש היא ראויה, אך קצת פחות ראוי שהמקור התקציבי שאליו מכוון ראש הממשלה זה תקציבי הבריאות, הרווחה והתחבורה. בעצם אם יהיה חינוך טוב יותר לילדים אבל במחיר שהחולים יקבלו פחות שירות הרי שלא עשינו בזה הרבה. לכן המקור התקציבי שצריך להחלטה המאוד ראויה הזו הוא מקור אחר.

לדעתי, תפקיד הממשלה לקבוע אם נכון לקצץ בביטחון, זאת מכיוון שאני לא באמת מבין את המשמעות של להוריד עוד כיפת ברזל באשדוד או להוסיף אחת. אנחנו חיים במדינה הזאת לא מהיום וקביעת סדרי עדיפויות זה משהו שהממשלה צריכה לעשות כמה שיותר מהר. אם חינוך זה דבר שראוי להשקיע אז צריך לעשות פה חשיבה ולא כל דבר דורש תקציב.

העניין הבא שהולך לעלות לסדר היום הציבורי, להערכתי, הוא עניין דיור בר השגה. זה לא דורש תקציב, אלא החלטה של ראש הממשלה שהוא הולך לתגמל משפחות עובדות ותורמות ולא את הציבור הדתי פעם נוספת.

המחאה בה התחלנו בקיץ משנה את צורתה. אנחנו הולכים בתל אביב ומקומות נוספים ואנחנו לא רואים אוהלים, אבל מדובר באשליה אופטית. הדבר הכי טוב שקרה לנו זאת העובדה שהמחאה הזו עברה מהאוהלים לאנשים. בסופו של דבר, ההחלטה הראשונה שהביאה הממשלה כמענה לבעיות החברתיות זה פטור ממס לקניות באינטרנט. אני לא חושב שמישהו יצא לרחוב בשביל פטור מקניות באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק