הטבח בטולוז מהווה אירוע השכמה לצרפת ולאירופה כולה, לא במובן של הסוגיה האיסלאמית, אלא בעקבות העובדה שפרטים - בעיקר מוסלמים קיצוניים, נמצאים ביבשת ועלולים לערער את היציבות בה.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אודי סגל

הדבר המרעיש ביותר בפרשה היא כמות הנשק אותה אגר מראח בדירתו. עניין זה מעורר סימני שאלה רבים. הצרפתים חשבו בתחילה שמדובר בפשע שנאה אותו ביצעו קבוצות ימין קיצוניות, לאחר שרבים מהסימנים הצביעו על כך יחד עם העובדה שאותו אדם פגע גם בקבוצת חיילים צרפתים. יש לשבח את הצרפתים על כך שזמן קצר לאחר מכן, הם שינו את התפיסה והצליחו לאתר את דירת המחבל.

עם זאת, חשוב לתהות מדוע לקח לכוחות הביטחון זמן רב עד שפרצו פנימה. ברורה העובדה שרצו ללכוד אותו חי, כמובן לפני שהחלו חילופי הירי בעקבותיו נפצעו שוטרים. איך עשו ומה עשו בזמן המצור - זו שאלה טקטית, אבל השאלה האסטרטגית החשובה שיש לשאול היא איך מונעים את פעילותו של המחבל הבודד הבא.

לאירופה וצרפת יש בעיה חמורה, ובעניין הזה על האירופים להפנות את הזרקור לתאי הטרור שמתפתחים בקרקע הנוחה של היבשת החופשית, שם אין מעקב אחרי כל אדם שיכול לאגור כלי נשק, ולצאת למסע הרג - כזה שיכול לערער את הביטחון של קהילה שלמה, ואולי גם מדינה שלמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק