ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר, מי שהיה במשך שנים מקורב לנשיא מצרים לשעבר חוסני מוברק ולצמרת השלטון במדינה, הזהיר בריאיון לערוץ החדשות כי המהומות שפרצו בעולם הערבי ובמצרים בעקבות הסרט הלועג לנביא מוחמד עלולות להחריף. "כל העולם הערבי עלול להיגרר לזה", טען בן אליעזר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בן אליעזר השמיע תחזית פסימית במיוחד לאור ההתפתחויות האלימות ביומיים האחרונים במצרים ובלוב. "אביב העמים הזה הביא לנו עולם דתי יותר, אסלאמי יותר, שונא ישראל ואמריקה וצריך להתרגל לדבר הזה", ציין.

שר הביטחון לשעבר התייחס להתפרעות ההמון הלובי בשגרירות ארה"ב בבנגזי ולהריגתו של השגריר האמריקני על ידי ההמון הזועם. "כואב לראות מה הם עשו לו, גררו אותו כמו כלב ברחובות", תיאר בן אליעזר. "זה עלול לגרור את כל העולם הערבי, אנחנו צריכים ללכת בזהירות ולראות איך אנחנו בורחים מכל עימות מיותר עם העולם הערבי".

"כדאי לישראל לשמור על עצמה ולהימנע מעימותים מיותרים"

פצועים במהומות במצרים (צילום: רויטרס)
העימותים במצרים התחדשו | צילום: רויטרס

"אנחנו צריכים לחזק את הביטחון שלנו, לסגור את הגבולות עד כמה שניתן, האחים המוסלמים לא שינו אפילו מילה אחת בתפיסת עולמם", התריע מי שהיה שר הביטחון בממשלת האחדות של שרון. "כדאי שישראל תשמור על עצמה".

ביקורו של מוחמד מורסי בארה"ב בחודש הבא מוטל בספק כעת בעקבות המהומות האחרונות אך ח"כ בן אליעזר מקווה כי הנשיא המצרי יתעשת ויבין את החשיבות שבשמירת היחסים עם המערב. "אני עדיין בונה על כך שמורסי יבין שהאינטרס המצרי הוא להמשיך לקדם את היחסים עם ארה"ב, אין לו אלטרנטיבה אחרת", הדגיש.