ב-3 מילים

פרס נובל בידינו

החשיפה של השבוע

שבועיים לאחר שנעצר בחשד לניסיון אונס, נחשפו השבוע פניו של סרן א'. צו איסור הפרסום על שמו הוסר, וכולנו נחשפנו למי שהיה עד למעצרו מאבטח הרמטכ"ל ונחשד בניסיון לביצוע תקיפה מינית בחסות החשיכה, בערב מסיבת הרווקים שלו.

ארז אפרתי, הוא מי שהיינו מכנים "מלח הארץ". הוא היה לוחם בדובדבן, שירת ביחידה לאבטחת אישים של השב"כ, והועבר ליחידה המאבטחת את הרמטכ"ל. הוא גבר נאה ונורמטיבי, שעמד להתחתן בקרוב ולהתחיל את חייו. ראוי להדגיש: אפרתי מכחיש את המיוחס לו והוא חף מפשע עד שיוכח אחרת, ובית המשפט הוא זה שיכריע.

עבריינים מצטיירים לא אחת כבעלי עבר פלילי, כמי שגדלו במשפחות קשות יום, מרקע סוציו-אקונומי קשה ונטולי השכלה. אפרתי הוא ההפך הגמור. כמוהו גם קצין צה"ל שחשוד בפדופיליה, אסף גולדרינג שרצח את בתו, אבי דר שנאשם ברצח שכנתו ורבים אחרים שבאו ממשפחות טובות, אמידות ומשכילות. האם לפשע יש פנים חדשות - או שלנו היה נוח עם הסטריאוטיפ?

ההשקות של השבוע

האייפון הגיע לישראל והושק ברוב פאר והדר באמצע הלילה. תסלחו לי שזה לא ממש מרגש אותי. עוד סלולרי (קצת הרבה יותר משוכלל) עם אינטרנט, אפליקציות מתקדמות ועוד כל מני אטרקציות אינטרנטיות שאפשר להתעסק איתן בדרך, במסעדה, או בספרייה.

אגב את אפליקציית השמפניה כבר ראיתם? מיכל, שרכשה את האייפון כבר לפני יותר מחצי שנה (ושילמה עליו באיטליה 500 אירו בלבד - בלי התחייבות מופקעת לחברה סלולרית) הראתה לי אותה. מדובר במעין ציור של בקבוק שמפניה, ואם תנענעו את האייפון, הפקק "יקפוץ", והשמפניה תבעבע. נו טוב. אבל אם אתם בכל זאת בעניין, אז תתחדשו, ורוצו להוריד (בחינם) את האפליקציה של חדשות 2 שמובילה את דירוג ההורדות בישראל.

אבל השקה אחרת השבוע הלהיבה אותי הרבה יותר. זה ברור שאנשי "ארץ נהדרת" כבר עובדים על החיקוי שלו, אבל ה"שלום" של הנשיא שמעון פרס בערוץ הוידאו החדש שלו ביוטיוב, הוא אחד הדברים המרעננים שהיו כאן לאחרונה.

פרס בן ה-86 לא רק עושה את עצמו מחובר. הוא באמת מחובר ומתעניין כבר שנים ארוכות במדע וטכנולוגיה וכן, גם הוא רוצה לקחת בזה חלק. לא רק נאומים חשובים, ארוכים או משעממים. אנשיו של פרס העלו לאתר גם קטעים מצחיקים במיוחד שמתבדחים על חשבונו של הנשיא שמקבל את זה בחיוך והומור הראויים להערצה. "אדם חייב לדעת לצחוק על עצמו", אומר פרס. וצודק.

ההפסד של השבוע

הירוקים מחיפה הוכיחו השבוע שלכל כלל יש יוצא מן הכלל, ולמרות שמדובר בכדורגל, הכדור אולי לא תמיד עגול, כי כדורים עגולים אמורים להיכנס, לפעמים, לשער. אלופת המדינה מכבי חיפה סיימה את מסעה האירופי הכושל אפילו בלי שער אחד. מזל שהפועל ת"א משאירה לנו תקווה.

מורן כץ - טור שבועי (צילום: חדשות 2)
מורן כץ, ארכיון | צילום: חדשות 2
השבוע, לאחר המשחק, אמר לי אוהד של הקבוצה כי "זה ממש ביזיון, לא רק למכבי חיפה, אלא לכדורגל הישראלי בכלל". אפילו השכנים מהאי הקטן קפריסין - אפועל ניקוסיה - כבשו שערים מול צ'לסי הגדולה.

חיפה, במשחקה האחרון בארץ, מול שחקנים כמעט אנונימיים של בורדו מצרפת שוב "הצליחה" להפסיד. ליעקב שחר ולקבוצתו נותרו העונה רק משחקים "קשים" מול עכו, רעננה ונצרת, כדי להוכיח את יכולתם. שיהיה בהצלחה.