שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל היוצא גבי אשכנזי השתתפו אתמול בטקס סיום קורס קצינים.  שני אישי הציבור יודעים להתנהל כלפי חוץ בממלכתיות מתבקשת, אך אין ספק שמתחת לפני השטח מסתתרים לא מעט דברים שהשניים משתדלים לא לחשוף. ניתוח שפת הגוף של השניים מגלה קצת יותר על מערכת היחסים הטעונה.

אשכנזי מסיים לנאום ומתחמק מברק

כשאשכנזי מסיים את דבריו בטקס, ברק נראה מחכה לו עם הבעת פנים חיובית, ומושיט לו יד לבבית ללחיצה. היות וברק יושב בין הדוכן לבין כסאו של הרמטכ"ל, לאשכנזי אין ברירה והוא לוחץ את ידו של ברק - אך אוי לאותה לחיצה.

הרמטכ"ל לוחץ את ידו של שר הביטחון תוך כדי הליכה, לא יוצר קשר עין, מתיישב ומיד פוצח בשיחה עם האיש שיושב בצד השני של ברק. ניתן ללמוד מכך, שלאשכנזי יש "בטן מלאה" על ברק, אך אין זה הדדי. בעוד שהרמטכ"ל מלא חימה וניכור, ברק כמעט ואינו כועס על אשכנזי.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ברק מסיים לנאום - אשכנזי מתחמק שוב

לאחר ששר הביטחון מסיים את נאומו, נראה שהוא למד לקח מקרירותו של הרמטכ"ל. הוא מושיט לאשכנזי יד (כן, הוא היוזם שוב), אך עושה זאת בקצרה וממהר לשבת, כמעט ללא ניסיון לתפוס את עיניו של הרב אלוף.

אשכנזי מצידו מיד מסב מבט ופוצח, שוב, בפטפוט עם האדם שיושב בצידו השני. ברק בתגובה, משלב ידיים. הפעם ניתן להסיק כי ברק מבין שיצירת קשר עם הרמטכ"ל לא תצליח. הוא מצטנן בהתאם, אבל נראה שהוא מוכן בכל רגע להתפייס. לסיכום, ניתן לומר שהיחסים בין השניים מאוד לא הדדיים.

 גבריאל רעם הוא מרצה ומומחה לתקשורת אל-מילולית