ההמלצה שלנו - נמסיס (צילום: נמסיס /יו נסבו)
ההמלצה שלנו - נמסיס | צילום: נמסיס /יו נסבו

דומה שהסופרים הסקנדינבים השתלטו על ארון הספרים שלנו (ויזכרו לטובה - פטר הוג, לארס סובי כריסטנסן וכמובן סטיג לרסון עם טרילוגיית "מילניום" המופלאה שלו). כל קורא וסיבותיו הוא. לי באופן אישי, תמיד הייתה משיכה לארצות הצפון המסתוריות. זה התחיל עם "אלה קרי הילדה מלפלנד" בסדרת ילדי העולם והמשיך עם רסמוס והנודד, נילס אולגרסן ובילבי כמובן.

ועכשיו אני מכורה לבלשים הסקנדינבים. ועכשיו-עכשיו ליו נסבו. בשנה שעברה יצא "אדום החזה" הספר הראשון שלו שתורגם לעברית (אבל השלישי בסדרה - וזה הזמן לפנות בתחינה להוצאת הספרים - בבקשה תרגמו גם את השניים הראשונים!) והחודש - איזה כיף - הגיע למדפים "נמסיס".

מול מצלמות האבטחה - ירי בפקידת הבנק

הבלש הארי הולה חוזר, ארך רגליים, גמלוני, עם אף גדול ובעיות שתייה. הפעם הוא נדרש לפענח מקרה שוד בבנק - השודד דורש ממנהל הבנק לרוקן את הכספומט תוך 25 שניות. זמן בלתי אפשרי. 31 שניות עוברות בטרם מצליח המנהל להשלים את המשימה. השודד לא ממתין, מנופף בשש אצבעות (לציון החריגה בזמנים) אל מול מצלמות האבטחה ויורה בפקידת הבנק.

אל הארי מצטרפת הפעם בלשית מתחילה - ביאטה לן, בתו של בלש אגדי שנהרג לפני שנים בידי שודד. לביאטה יש "תוכנת" פוּסִיפוּרְם גירוּס במוחה - יכולת לזהות ולזכור את כל הפרצופים שראתה בימי חייה. דמותה לא לגמרי מפותחת בספר, אבל נדמה שנסבו בונה עליה לעתיד...

"ספר מתח משובח"

מלבד ענייני שוד הבנק, הארי צריך לפתור תעלומה נוספת - 12 שעות שהלכו לו לאיבוד, בין ארוחת ערב אצל אנה, אהובה לשעבר, ועד שהתעורר בדירתו. הוא לא מצליח ליצור קשר עם אנה ומאוחר יותר מתבררת הסיבה הטרגית לכך. מה הקשר בין 12 השעות האבודות למותה של אנה? האם יש לכך קשר לחקירת מקרה השוד? ואיך אלת הנקם (נמסיס) שולחת זרועותיה אל החשודים?

ספר מתח משובח ביותר. נכון שבהתחלה קצת קשה עם השמות הנורווגים. הלבורסן ואיברסון מאוד דומים לאוזן ולעין שלא רגילות לשמות הנורדים. אבל אחרי שמתגברים על המכשול הקליל הזה - ההנאה מובטחת.

אם אני צריכה להמליץ על ספר אחד ליום כיפור - "נמסיס" הוא הבחירה שלי. גמר חתימה טובה ושנה טובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק