יו"ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי, כך נודע אמש, זוכה בפרס ישראל. איני סבור שמזרחי ראוי באופן אישי לפרס: מי שלדעתי היה צריך לקבל את הפרס הוא "מועדון הספורט מכבי תל אביב" ולא מזרחי בעצמו.

בראש הוועדה שהחליטה על מתן הפרס לשמעון מזרחי עומד טל ברודי, כוכב העבר של מכבי ת"א. ההחלטה אמנם כבר התקבלה, אבל אני הייתי מצפה מברודי לצאת מהחדר כאשר הוועדה דנה בשמעון מזרחי כמועמד לפרס. בכל מקרה, אני לא מפנה את הביקורת רק כלפי טל ברודי יו"ר הוועדה, אלא כלפי שר החינוך שמינה אותו.

אנחנו חיים במדינה שכונה, אבל אם רוצים שלמראית עין זה יהיה מכובד, לדעתי מי שהיה צריך לקבל את הפרס הוא מועדון הספורט מכבי ת"א. השחקנים הגדולים של המועדון בעברו כמו מיקי ברקוביץ', נדב הנפלד ודורון גמצ'י מדירים רגליהם מהיכל הספורט "נוקיה" בכל יום חמישי, ואחת הסיבות לכך היא הנוכחות של שמעון מזרחי בעצמו.

יש תוצאות ויש גם דרך, ודרכו של מזרחי רצופה בדורסנות ובהשמדה של זרים

אני היחיד שהעז לכתוב משהו היום על ההחלטה להעניק את הפרס למזרחי. ועכשיו כשהוחלט על מתן הפרס למזרחי, הגיע הזמן לעשות את המאזן. כשמכבי ת"א זכו ב-1977 באליפות אירופה הם היו בכלל במקום השני בליגה, כאשר במקום הראשון עמדה הפועל ר"ג שאותה אני אימנתי ושהיום לא קיימת כמו קבוצות אחרות. יש תוצאות ויש גם דרך, והדרך של מזרחי רצופה בדורסנות ובהשמדה של אחרים.

לפני כמה חודשים ביקר מזרחי בכנסת ואיים על חברי כנסת שאם לא יאשרו פטור ממס לזרים ויקפחו שחקנים ישראלים, זהו הסוף של הספורט הישראלי. בשביל מזרחי כל מה שיביא למכבי ת"א תארים נוספים תארים כשר.

בעיני, פרס ישראל בספורט אמור להינתן לאנשים שתרמו לספורט הישראלי, ולכן היה צריך להעניק אותו למועדון של מכבי ת"א ולא למזרחי. אבל יחד עם זאת, אני מברך את שמעון מזרחי ומאחל לו מזל טוב על קבלת הפרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק