ג'ונתן מן, CNN (צילום: חדשות 2)
ג'ונתן מן - איש פוליטי | צילום: חדשות 2

מיליוני אמריקנים בילו את השבוע האחרון בניסיונות להתעלם מהידיעות הפוליטיות. הם התעסקו בחופשת הקיץ, בטמפרטורות שעולות כל הזמן, בנסיעות, אבל איש לא הצליח להתעלם משרה פיילין.

היא הייתה מושלת רפובליקנית שעושה הרבה רעש, עד שרצה עם ג'ון מקיין לבית הלבן לפני שנתיים. פיילין נדחפה לאור הזרקורים ומאז היא לא זזה משם. היא משמשת כמנחה בתכנית טלוויזיה, פניה משתקפים כמעט בכל מקום ברחבי הרשת, היא כתבה רב מכר על זיכרונותיה והיא נואמת מול הבוחרים הפוטנציאליים כמעט בכל יום.

בשבוע האחרון נחשפו עוד פרטים על המלודרמה ש'שורה בבתה, אם חד הורית בת טיפש-עשרה. הצהובונים בארצות הברית שמחו לגלות שבריסטול בת ה-19 מתכננת להתחתן עם בן זוגה לשעבר, אבי התינוק. גם פיילין גלתה על הכוונה - מהעיתונים.

אי אפשר לעצור אותה

פיילין. בקרוב שופטת? (צילום: רויטרס)
שרה פיילין בדרך | צילום: רויטרס

פיילין קפצה קפיצת ראש לוויכוח הבוער סביב "מסיבות התה", ארגון שמרני אמריקני שיוצא נגד הרפורמות הכלכליות של אובמה. סביב הטענה שמדובר בתנועה פוליטית גזענית, היא הגנה בפומבי על השמרנים הלבנים מהתנועה וזכתה לתמיכת החברים.

היא הספיקה להוסיף שם חדש לשמות הרבים שכבר ציינה כמועמדים טובים למשרות ציבוריות, מעצימה את המעמד שלה ביום בו האמריקנים יילכו להצביע לקונגרס בחודש נובמבר הקרוב.

היא מסכמת חודשים של מסע גיוס תרומות מוצלח - מסע שהכניס מיליון דולר לחשבון הבנק שלה, חשבון בנק שנועד לסייע לה בקמפיינים עתידים. זה הספק לא רע לחודשי הקיץ החמימים.

פיילין היא חיה מוזרה ומיוחדת בפוליטיקה האמריקנית: אישה שמודיעה בגאווה שהיא אוהבת לצאת לצוד עם בעלה, אוהבת להיות בין 5 ילדיה ועדיין מצליחה לשמור על קשר עם הבוחרים האמריקנים - בכל אמצעי שעומד לרשותה.

רצה מהר והרבה - אבל לאן ?

עדיין מועמדת לנשיאות? שרה פיילין (צילום: רויטרס)
פיילין בניסיון להיות סגנית הנשיא | צילום: רויטרס

אבל המדיניות הרפובליקנית שלה והאישיות הביתית עדיין מציבה אותה כדמות קיצונית. תשאלו אמריקני ממוצע מה הוא חושב עליה וודאי תשמעו זעם או זלזול. סקר שנערך על ידי וול-סטריט ג'ורנל בחודש שעבר מצא ש-33% מהאמריקנים מחזיקים בדעות נגד פיילין, 29% חושבים עליה בחיוב ול-24% לא ממש אכפת ממנה.

פיילין עזבה את משרתה כמושלת אלסקה לפני שנה, ומאז אמריקה שואלת את עצמה אם היא תרוץ למשרת הנשיא. בינתיים, לשאלה הזו אין תשובה ברורה, אבל העובדה שהיא מופיעה כמעט בכל מקום - מעלה את השאלה הזו שוב ושוב. ושוב.

תכניתו של ג'ונתן מן, Political Man, משודרת ביום שישי ב-20:30 ובשבת ב-22:00 ברשת CNN.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק