"יש לישראל עליונות מודיעינית ואווירית" (צילום: רויטרס, חדשות)
תקיפה לילית בסוריה. ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

תקיפת חיל האוויר הלילה על תשעה יעדים של צבא אסד, תגמול על הריגתו של הנער מוחמד קראקרה, מהווה איתות ברור לסוריה: אם יימשך ירי טילים או פגזי מרגמה אל הגולן, חטיבה 90 הסורית, זו המגוננת כעת על עיר המחוז קוניטרה ועל דרך המלך צפונה לדמשק - תוכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המורדים בגולן הסורי נערכים זה מכבר לכבוש את העיר קוניטרה וחטיבה 90, שרוכבת על כמה תלים גבוהים מסביב, היא המחסום היחיד העומד בפניהם.

ארכיון (צילום: גדעון וקנין)
אזור קוניטרה. ארכיון | צילום: גדעון וקנין

חטיבה 61, התאומה הדרומית של חטיבה 90, כבר התפרקה ברובה בלחץ המורדים, שתפסו לאחרונה את תל ג'מוע, תל ג'אבייה ומשלטים נוספים בסדרה של התקפות. ההתקפות הללו כללו לא פעם כ-500 מורדים שחברו ממיליציות שונות למבצע אחד בהיקף כמעט גדודי.

לנשיא אסד אין כוחות שיוכל להפריש לגזרה של חטיבה 90 מבלי לפתוח למורדים את השערים בגזרות אחרות. לכן, המסר הישראלי כל כך שקוף: מחיר טיווח הגולן יהיה חורבנה של חטיבה 90, או במילים אחרות - פתיחת הדרך למורדים לחתור אל מחנות הצבא הגדולים בכיסווה, קטנה וקנאקר שבשולי דמשק הבירה.

אהוד יערי (צילום: חדשות 2)
אהוד יערי | צילום: חדשות 2

כרגע סוריה מסתפקת בתלונה למועצת הביטחון, בטענה כי ישראל מושיטה סיוע למורדים סמוך לגבול. יש לקוות שאסד יקפיד מעתה שהארטילריה הסורית, זאת היורה לעבר המורדים, לא תשגה ותטווח מטרות שקרובות מדי לקו הפרדת הכוחות.