פרופ' אבן (מימין) ובן זוגו לשעבר (משמאל) (צילום: חדשות 2)
מעתה הם ייקראו: משפחה | צילום: חדשות 2

בית המשפט לענייני משפחה ברמת-גן החליט היום: אני ובן-זוגי יכולים לאמץ רשמית את יוסי, לו היינו משפחה כבר לפני קרוב ל-15 שנה. המשמעות של ההחלטה היא שמחר בבוקר זוג הומואים יכולים להפוך למשפחה ולאמץ ילד.

יוסי נזרק מביתו בגיל 15 כשיצא מהארון. פנינו כבר אז, בשנת 1995, לרשויות הרווחה והם אישרו לנו להיות משפחה אומנה. כשיוסי היה בן 18 האישור הפסיק להיות בתוקף, ואז לא עלה על דעתנו לפתוח במאבק שאין לו שום תוחלת. שנות ה-90 היו אחרות מהיום.

כשיוסי החליט ללכת ללמוד באוניברסיטה, בן-זוגי, פרופסור עוזי אבן, שמלמד באוניברסיטה, פנה בבקשה להכרה מפטור משכר לימוד. להפתעתנו, ועדת החריגים השיבה בשלילה. בשיחה עם עו"ד דורי ספיבק החלטנו לירות באפלה ואמרנו שאין לנו מה להפסיד. במשרד הרווחה היו בהלם מדרישתנו להכיר באימוץ.

היום לאחר שהסתיים התהליך, השופטת בבית המשפט לענייני משפחה אמרה: "הנני מצווה שיוסי אבן-קמה יאומץ לבן". כשהשופטת ביקשה מיוסי לעמוד ולהגיד איך הוא מרגיש, הוא מאוד התרגש.

יחסי הורים וילד קיימים אצלנו כבר 14 שנים. זה לא שאתמול אמצנו ילד. אנחנו תמיד היינו משפחה שחיה ואוהבת, אך שלא הייתה מוכרת על ידי הרשויות. לנו באופן אישי יש התרגשות גדולה ושמחה גדולה. הרשויות והמדינה יודעות עכשיו באופן רשמי שהחיים שאנו חיים הם חיי משפחה אוהבים. זה ניצחון גדול.