עם פתיחת הפריימריז בקדימה, מאוד קשה לנחש מי ינצח. זו סיטואציה בה באמת לא יודעים מה יהיה. יש רק שתי תוצאות שאנחנו יודעים שלא יהיו: לא יהיה ניצחון מוחץ לציפי לבני ולא יהיה הפסד סוחף למופז. מעבר לזה, אנחנו ממש לא יכולים להגיד. מה שכן אפשר לומר הוא שזה יהיה יום מאוד לחוץ, מאוד מתוח, עם המון ניסיונות של צד אחד לפגוע במצביעים של הצד השני.

ניסיון אחד שנחשף למשל, הוא שאנשי לבני קיבלו הודעות טקסט מטעות לנייד שלהם, לפיהן הבחירות ב-28 במרס, כלומר - מחר, כדי לנסות ולמנוע מהם להגיע לקלפיות. מדובר במהלך שנובע מהמון לחץ של הרגעים האחרונים. הנושא הזה כמובן עורר חשד והגיע לוועדת הבחירות לבדיקה.

הקרב בין לבני ומופז הוא קרב אימים. אפשר לומר שלאיש מהם לא תהיה עוד הזדמנות להיאבק על המקום הראשון. הבחירות האלה לא רק יגידו לנו מי ייבחר, אלא משהו על המצב של המפלגה הזו. האם קדימה תתאושש או שהיא תמשיך להתדרדר.

צפו בדיווח המלא (צילום: חדשות 2)
רינה מצליח, כתבת פוליטית | צילום: חדשות 2

מצבו של מופז יותר ברור מאשר של לבני. למופז יש את המאגר שלו, את קבוצת המצביעים המאורגנת, שגודלה ידוע. אבל, אם יגיעו יותר אנשים לקלפיות, זה אומר שיגיעו יותר קולות חופשיים ואז מעמדה של לבני משתפר. אין לנו מושג מה יהיה אחוז ההצבעה, במיוחד משום שבבקרים בדרך כלל אחוזי ההצבעה נמוכים.

על היום שאחרי קשה לדבר. נראה כאילו שני המועמדים כלל עוד לא עסקו ביום שאחרי. אבל, מספיק שנזכור מה היה עם מופז בפריימריז הקודמים, כדי להבין את המצב. בזמנו, הוא אמר שהוא לוקח פסק זמן אחרי הפריימריז, אבל כבר אחרי שבוע, הוא חזר להתמודד במלוא המרץ מול לבני. כלומר, גם מה ששניהם אומרים היום, זה לא בהכרח מה שיהיה ביום שאחרי.

הערכה ברורה היא שבכל מקרה, קדימה לא תישאר גדולה כמו שהיא היום. זה כמעט ברור. אבל, בכל אופן, זה הולך להיות מעניין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק