לימודי ליבה - לא הבעיה עם החרדים (צילום: חדשות 2)
האם אפשר להפסיק עם צפירת הקיפוח? | צילום: חדשות 2

זעם בז'אנר המוזיקה המזרחית, כך קראתי היום ב"וואלה!", על ההתעלמות משיריהם בשידורי יום היזכרון ברדיו. למעלה יש תמונה של מרגלית צנעני שאומרת "חיילים אוהבים את שלמה ארצי אבל גם את אייל גולן, מוזיקה מזרחית חיילים אוהבים אפילו יותר". ויוסי גיספן, שהמונה אצלו דופק על כל השמעה ברוך השם יום יום ושעה שעה, ובצדק גמור דופק המונה שלו שלא תהיה פה טעות, חש גם הוא מורת רוח, כך מדווחים ב"וואלה!".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ירון אילן אמר שזה "מביש ומעציב" ואביהו מדינה אומר שם ש"כל השנה מגנים אותנו על כך שהשירים שאנחנו מחברים הם שירי דיכאון, אז אם הם שירי דיכאון הם מתאימים ליום הזה".

"חיילים אוהבים גם את אייל גולן" (צילום: חדשות 2)
"חיילים אוהבים גם את אייל גולן" | צילום: חדשות 2

אז כן, הרוב המוחלט של השירים שמשמיעים ביום הזיכרון ברדיו הם לא שירים מזרחיים. מצד שני, הם גם לא שירים אשכנזיים. אין שם סילסולים ולא מעוואלים, אבל הסתכלתי על רשימת השירים - 20 השירים המושמעים ביותר ביום הזיכרון ולא מצאתי שם אף "יבה בבה בם" ולא את הקלרינט המייבב של גיורא פיידמן ושום דבר מאמא רוסיה השותקת מאוד.

אלה שירים בלי תיוג עדתי, שירים מלפני החלוקה. כלומר, אם אתה בודק אותם כשלעצמם, בלי לסמן לעצמך את ארץ לידת ההורים של המבצע. וליום אחד, יום הזיכרון לחללי צה"ל, אפשר לחדול מספירת ספרדים ואשכנזים המלווה בצפירה עולה ויורדת של קיפוח. ליום אחד.