כעת נעשה את מה שנקרא בפלצנית ביקורת הז'אנר מתוך גבולות הז'אנר: המילים שאנחנו בתקשורת משתמשים בהן ולי אישית הן מעלות את המספר ומבריחות את הסידן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בואו נדבר למשל על האירוע שקרה בתחילת השבוע: אנשי המאחז הבלתי חוקי "אש קודש" יצאו מבתיהם בפנים רעולות ויצאו לבצע פעולות השחתה בכפר השכן כוסרא. בחדשות אמרו "תג מחיר" - משחיתים רכוש ושורפים מכוניות, פוגעים ברגשות בכתובות מרוססות וקוראים לזה ככה בכיף, כאילו זה פתק בזארה.

תגידו אתם, כשמישהו מרסס סמלים וכתובות בבית קברות יהודי בצרפת אתם מדמיינים את העיתון שייקרא לזה פעולת תג מחיר? חשבתי שלא. לדבר הזה קוראים ונדליזם. יש לזה אפילו מילה בעברית: משחיתנות. לא צריך ולדעתי אסור לאמץ את הקופירייט של המשחיתנים. זה לא תג מחיר.

לימודי ליבה - לא הבעיה עם החרדים
אילן לוקאץ' | צילום: חדשות 2

הבוקר בגלי צה"ל קראו להם פעילי ימין. שאומרים לי פעיל ימין אני חושב על מנכ"ל סניף הליכוד בבאר טוביה, לא על חבורת משחיתנים רעולי פנים. מאיפה בכלל מישהו יודע שהם ימניים? מישהו הציץ להם בקלפי ויודע למי הם הצביעו? מישהו בדק את עמדותיהם לגבי כלכלת שוק?

בהתנחלות עופרה למשל, הצביעו בבחירות האחרונות 13 איש לעבודה, אחד למרץ שלושה לתנועה ושישה ליש עתיד. זה ימין זה? זה זילות המושג ימין. נוער הגבעות גם זה שם נחמד, לתנועת נוער כזאת.

מכבסת המלים לא מוגבלת רק לצד ההוא. כשפעיל ימין פלסטיני נהרג באמצע הכנת מטען נפץ, קוראים לזה אצלנו תאונת עבודה. קודם כל זה זילות המושג - יש אנשים שבאמת נהרגו נפצעו בתאונות עבודה אמיתיות. ממתי הכנת חגורת נפץ זאת תאונת עבודה? מפרישים שם לפנסיה? יש ימי מחלה? פיצויי פיטורים?

הגיע הזמן להפסיק עם הקופרייט הדלוח הזה, טרור זה טרור, ונדליסטים הם משחיתנים.