ג'ונתן מן, CNN
ג'ונתן מן - איש פוליטי | צילום: חדשות 2

ראינו השבוע קריירה פוליטית מתרסקת תחת עננת סקס מוזרה. סיפורים מפתיעים על גברים אמריקנים זועמים, בלי בגדים. האירוע הזה מטיל צל על כל דבר בפוליטיקה האמריקנית. "עד כמה זה מוזר לנהל דיון פוליטי עם איש ערום?", שאל אריק מאסה, חבר המפלגה הדמוקרטית.

מאסה התפטר מהקונגרס. בתחילה ההצהרה שלו לא תפסה יותר מידי תשומת לב מחוץ לוושינגטון, אפילו לא בביתו שבמדינת ניו יורק. בבית הנבחרים יש 435 חברים, ובכל שנה חלקם בוחרים לעזוב.

אבל אז מאסה אמר שהוא פורש מהמפלגה שלו בגלל שהוא חולק על מדיניותו של הנשיא אובמה. מאסה התנגש עם ראש צוות הבית הלבן רם עמנואל, דמות בעלת עוצמה על גבעת הקפיטול, שידוע בטמפרמנט הלוהט שלו. חבר הקונגרס מספר שהוא נתקל בעמנואל בחדר ההלבשה של חדר הכושר. עמנואל "נכנס בו" אחרי שלא הצביע כמו שעמנואל הורה לו.

"אפילו לא הייתה לו מגבת שתסתיר לו את הטוסיק" 

רם עמנואל. לא נשיאותי במיוחד
ידוע בטמפרמנט שלו . רם עמנואל | צילום: רויטרס

"אני מתקלח, עירום כביום היוולדי ואז מגיע רם עמנואל, אפילו לא הייתה לו מגבת על הטוסיק, הוא דחף לי אצבע לחזה וצעק עלי", סיפר הקונגרסמן מניו יורק.

הבית הלבן ניסה להתרחק מהבלגן של מאסה, אחד מאנשי הצוות אמר לוושינגטון פוסט באופן אנונימי שלפי מה שידוע לו, תקרית המקלחת - כלל לא התרחשה.

אחרי כמה ימים כל האומה התחילה לגלות עניין, וארה"ב גילתה שמאסה מתמודד עם משהו שונה לגמרי - חקירה רשמית גילתה שהוא הציע הצעות מגונות וניסה להחיל עם כמה עובדים בגבעת הקפיטול.

לא הייתה לו ברירה והוא יצא לטלוויזיה להסביר, אבל כשהוא נתקל בגלן בק - איש פוקס ניוז, הוא רק העמיק את הבור. "הם אומרים שתפסתי לי עובד זוטר. כן, לא רק תפסתי אותו, אפילו דגדגתי אותו עד שהוא לא הצליח לנשום יותר". העורך הפוליטי של ה-CNN, דיוויד גרגאן, סיכם את זה יפה - בואו נשאיר לו את המילה האחרונה:

גבר מהגב - אילוסטרציה
מה קורה במקלחות הקונגרס? | צילום: רויטרס

"אני לא יודע אם הבחור הזה צריך עזרה מהתקשורת או מפסיכולוג, אני מהמר שמשניהם, אני חושב שהוא נמצא בבלגן די רציני. במובן מסוים הוא הפך לגוויה פוליטית, הדבר הכי טוב שאפשר לעשות בנושא, הוא לכסות אותו בסדין ולהמשיך הלאה".

בואו נמשיך הלאה ...

תכניתו של ג'ונתן מאן - Political Man - משודרת בימי שישי ב-20:30 ובשבת ב-22:00 ברשת CNN