זירת פיצוץ רכב הפרקליט (צילום: ראהד איברהים, חדשות 2)
כך לא נראה פיצוץ שנועד לאיים. זירת ניסיו | צילום: ראהד איברהים, חדשות 2

היסטוריית החיסולים בעולם התחתון ומראה מכוניתו המפויחת של הפרקליט מלמדים אותנו כי פיצוץ בסדר גודל כזה לא נועד להעביר מסר או לאיים. הוא נועד לקטול.

בתקופת מבצע "עמוד ענן" לפני כשנה, אירע פיגוע באוטובוס סמוך לפרקליטות מחוז תל אביב. שם דיווחו הערב כי מעוצמת הפיצוץ היה חשש שמדובר בפיגוע טרור נוסף. לא היה מדובר בפיצוץ קל. הבניין רעד.

לאחר האירוע מיהרה המשטרה ברוב חלמאותה להוציא צו איסור פרסום על זהותו של הפרקליט, זאת לאחר שפרטיו כבר פורסמו באמצעי התקשורת השונים. מדובר בפרקליט בכיר שכיכב בעבר בתיק מעניין מאוד, וכיום הוא מלווה את ארגון הפשע של עמיר מולנר.

גיא פלג (צילום: חדשות)
גיא פלג | צילום: חדשות

פרקליטים חשופים בצריח

בפרקליטות יש מי שמשמיעים ביקורת על נוהל שהתפתח שם, ולפיו בראש כל צוות המטפל בארגון פשיעה ישנו פרקליט מוביל. מצד אחד מדובר ביתרון: המלווה מכיר היטב את הנפשות הפועלות בארגון ובקיא בחומרי מודיעין כאלה ואחרים, אך מאידך כמי שמזוהה עם הפרקליטות ועם גורמי אכיפת החוק הוא הופך למטרה.

פרקליטות מחוז תל אביב ידעה איומים קשים על אנשיה, ובראשם עו"ד יוסי קורצברג, שניהל עד לא מכבר מטעמה את הטיפול בארגונו של מולנר ושילם על כך בשגרה לחוצה. במשך יותר משלוש וחצי שנים לווה הפרקליט מדי יום בשני שוטרים צמודים, לאחר שיחידת כלבנים בדקה את מכוניתו בכל בוקר.

איומים של ארגוני פשיעה על פרקליטים אינם עניין חדש, ואירועי הערב מזכירים כי מי שנמצאים במרכז הכוונת הם פרקליטי מחוז תל אביב.