חיסול בכירי משמרות המפכה בסוריה השבוע, מהווה ללא ספק זריקת עידוד עצומה לעם האיראני שחולם להיפטר ממשטר האייתוללות שכבש את ארצו לפני 45 שנה. רובו המוחלט של העם האיראני שותף לחלום הזה. חלקו הקטן בגלוי וחלקו הגדול בסתר. לרבות אלה שעובדים עבור המשטר, שביניהם רבים שהתמיכה שלהם היא מזויפת, מתוך הכרח לשרוד.

האיראנים ניסו כבר מספר פעמים להפיל את השלטון בעצמם, אך לא צלחו עקב הברוטליות הרצחנית של השלטון. השלטון חלש, הוא נמר של נייר שאין לו לגיטימציה בעם והוא שולט רק באמצעות ברוטליות חסרת גבולות.

מוחמד רזא זאדי בכיר איראני  (צילום: המהדורה המרכזית, חדשות)
רזא זאהידי, הבכיר האיראני שחוסל על בסוריה | צילום: המהדורה המרכזית, חדשות

אפשר להפיל אותו - אך לצורך כך חייבים סיוע מבחוץ

חייבים להבין שאין ברירה, שחייבים לעשות זאת. מדובר באיום קיומי אמיתי על ישראל, על האזור, על אירופה, על ארצות הברית ועל המערב כולו. אך אל תזלזלו בהם - יש להם אידאולוגיה, סבלנות, נחישות, תוכנית סדורה והרבה כסף.

אל תתרשמו שהעם עני, זה לא כי לשלטון אין כסף, הוא פשוט לא מתחלק עם העם. את כל הכסף הוא משקיע בפיתוח הכוח שלו, בנשק ובאלימות, כי רק כך הוא יכול לשרוד ולממש את האידאולוגיה שלו. השלטון האיראני פועל על מנת לפרק את המערב מבפנים. הוא משתמש בדמוקרטיה נגד הדמוקרטיה.

השלטון האיראני פועל לרדיקליזציה של הצעירים בארצות הברית ואירופה. הוא מממן כלי תקשורת, תעמולה ואוניברסיטאות, בשיתוף פעולה עם קטאר ובתמיכה של רוסיה וסין, וזה מצליח להם - הם כלל לא מסתירים זאת. רק לפני כמה ימים אמר המנהיג האיראני ח'אמנאי, בפגישתו עם מנהיג חמאס איסמאעיל הנייה, כי מלחמת התעמולה שלהם מצליחה.

המנהיג העליון של איראן, עלי חמינאי (צילום: Iranian Leader's Press Office - Handout/Anadolu Agency/Getty Images)
המנהיג העליון של איראן, עלי חמינאי | צילום: Iranian Leader's Press Office - Handout/Anadolu Agency/Getty Images

"סוף סוף ישראל עשתה את הצעד הרציני הראשון"

אל תבזבזו את הזמן ואת האנרגיה שלכם על הזרועות של התמנון. אם הראש לא יושמד, הוא ימשיך להצמיח זרועות, בנוסף ובמקום, גם אם זרוע אחד תחוסל. במזרח התיכון ובכל העולם, תכו בראש.

סוף סוף השבוע ישראל עשתה את הצעד הרציני הראשון - היא הבינה שהדרך היחידה היא להמשיך לתקוף בתוך איראן ולא לפחד. לתקוף את בסיסי משמרות המהפכה, את סמלי השלטון ואת מנהיגיו. יש לנו חלון הזדמנויות שאסור לפספס אותו, כי כשיהיה להם נשק גרעיני זה יהיה מאוחר מידי והם לא יהססו להשתמש בו. זה לא צפון קוריאה ולא ברית המועצות, זו אידאולוגיה קיצונית, רצחנית ופנאטית.

חיילי משמרות המהפכה (צילום: רויטרס)
חיילים של משמרות המהפכה של איראן | צילום: רויטרס

כאשר העם האיראני יבין שהמערב רציני והוא מוכן ללכת עד הסוף, הוא יצטרף אני יודע זאת. אני מכיר את העם הזה, אני חלק ממנו ואני מדבר מגרונו. אני נושא את קולם של עשרות מיליונים שפוחדים - אני לא מפחד. דיברתי על כך בפרלמנט הישראלי ובקונגרס האמריקאי, בהזמנת פורום המזרח התיכון.

"זאת שעת מבחן היסטורית"

בשם העם האיראני אני קורא – תלכו עד הסוף. אל תעצרו. אל תתנו להם להתעצם ואל תחשבו שהם מורתעים. אל תעשו את הטעות שעשיתם לפני 7 באוקטובר כי הטעות הזאת תהיה יקרה בהרבה, יקרה מדי. אני קורא לכל המדינות החופשיות לתמוך, להצטרף, לא לחשוש ולא לשחק משחק כפול. 

זאת שעת מבחן היסטורית, דומה לזו של 1938. אם נוותר ונפייס את איראן וקטאר, כמו שצ'מברליין פייס את גרמניה הנאצית אז, נקבל שוב מלחמת עולם, רק שזאת תהיה רצחנית הרבה יותר. זה הרגע אל תעצרו, חייבים לנצח - ביחד.

הכותב הוא מנהיג אופוזיציה איראנית מלונדון, אסיר פוליטי לשעבר באיראן.