חמאס לא הוכה מספיק ויחיא סינוואר מרשה לעצמו להתחכם. בסוף, באמצעות העסקה לשחרור החטופים וכשהוא מבין שהוא מתקרב לרגע השבירה שלו, הצליח חמאס לעצור את המתקפה של ישראל. ארגון הטרור עוד לא נמצא ברגע השבירה שלו, אבל מבין שהרגע הזה מתקרב.

"חמאס ינסה למשוך את ההפוגה באכזריות ובמניפולציות"

תקיפת צה"ל ברצועת עזה במהלך מלחמת חרבות ברזל (צילום: AP)
תקיפת צה"ל ברצועת עזה במהלך מלחמת חרבות ברזל | צילום: AP

 

באמצעות העסקה שם חמאס ברקס למתקפה של ישראל בעזה, וזה תפס את צה"ל רגע לפני השלמת הפעולה שלו בצפון הרצועה ולפני הירידה לדרומה. בדרום הרצועה, בח'אן יונס וברפיח, יש לארגון הטרור מרכזי כובד. היכולת שלנו שחמאס כמובן חושש שנשתלט בזכותה על ציר פילדלפי, עלולה בין השאר למנוע הברחות מהרצועה לסיני. זו הנקודה האחרונה מבחינתו של סינוואר לבלום את ישראל, וזה מה שהוא עושה ומה שינסה להמשיך לעשות ככל האפשר. חמאס ינסה למשוך את ההפוגה באכזריות ובמניפולציות, כמובן במקביל למהלך של דה-לגיטימציה בעולם כדי שלא ייתנו לישראל להמשיך לתקוף.

נשאלת השאלה - האם מדינת ישראל יכולה להרשות לעצמה לעצור עכשיו? גם ערכית וגם מוסרית, לישראל יש חובה ואחריות לתושבי העוטף, למדינה יש אחריות להשיב הביתה את אזרחיה שנחטפו מבתיהם, וגם אל מול העמידה במשימה שהוגדרה – לישראל האחריות והחובה למוטט את חמאס ולא לאפשר לו להיות איום.

ההרס בבית חאנון
הרס בבית חאנון
הרס וחורבן בבית בניר עוז (צילום: אריק מרמור, פלאש 90)
לישראל יש חובה ואחריות לתושבי העוטף. בית שנחרב בניר עוז | צילום: אריק מרמור, פלאש 90

ישראל חייבת להפעיל כוח, ובעוצמה, מכיוון שבסוף, כשרואים שסינוואר נמצא בעמדה שהוא מרשה לעצמו להמשיך לשחק ממנה עם מדינת ישראל, זו הוכחה שהוא לא הוכה מספיק. לו הוכה סינוואר מספיק, הוא לא היה מתחכם כפי שראינו אתמול ובכלל.

סינוואר וחמאס חייבים לקבל יותר מכות – במקומות הכי רגישים שלו, אחרת לא נממש את יעדי המלחמה. אסור לשכוח שאם לא נעשה את זה עכשיו, זה יתנפץ בעתיד, ונזכיר – נסראללה מסתכל וצופה. מה הוא יחשוב אם ישראל לא תלך על ראש חמאס עד הסוף?