התיק נגד סוכן הדוגמניות שי אביטל הוא תיק חקירה פשוט, קל. רק על סמך מה שפורסם בשעות האחרונות בעניינה של גל גברעם ניתן להגיש כתב אישום. העדות שלה, הדברים שסיפרה בזמן אמת לחברותיה, לאימה, לסוכן אחר שלה.

פרשת הסוכן שי אביטל - סיקור N12:

מחקר תקשורת קטן, שחזור מסרונים, והתיק עמוס לעייפה בראיות מרשימות. לא צריך את היחידה הארצית לחקירות הונאה. לא צריך את ימ"ר תל אביב. בכל הכבוד לא מדובר ברצח תאיר ראדה ז"ל, לא מדובר ברצח נועה איל ז"ל, לא מדובר בחיסולו של יעקב אלפרון. לא נדרשים כאן יכולות מיוחדות המצויות במשטרה ונמצאות ביחידות העילית. לא צריך כאן פרופילאים, מומחי DNA, מדובבים. אין צורך בתרגילי חקירה יצירתיים.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by GG (@gal_gvaram)

 

מה שקרה אמש לגל גברעם לא הייתה תקלה. זו הנורמה. כך מתנהגים במשטרת ישראל לאזרחים. במשטרה יודעים שזו רמת החוקרים בתחנות, ולכן כשיש תיק עם פרופיל תקשורתי גבוה מעבירים אותו ליחידות העילית ושמים את ראש אגף החקירות כדי שיפקח.

"יש רגישות ציבורית", הם טוענים. זה מעיד על רגישות, הבנת החשיבות. האמת כמובן אחרת. הפיקוד הבכיר יודע שיומנאי רגיל בתחנת משטרה שמקבל תלונה פשוטה עלול להגיב כפי שהגיש אמש היומנאי שקיבל את גל גברעם עם שאלה אידיוטית - למה באת רק היום אחרי שנתיים. בחוסר רגישות ובעיקר בחוסר הבנה של איך צריך לטפל בתלונה כזו. ברגישות, בהבנה ובניתוב התלונה לגורם חקירה מיומן.

גיא פלג (עיבוד: N12, חדשות 12)
גיא פלג | עיבוד: N12, חדשות 12

אין שום סיבה שימ"ר תל אביב, שאמור לפענח תיקי רצח, יעסוק בשי אביטל. ולא שזה תיק לא חשוב, זה תיק חשוב מאוד - אבל משטרת ישראל חייבת להעלות את הרמה, את המיומנות הבסיסית של השוטר. גל גברעם לא חשפה רק את שעשה לה שי אביטל, היא חשפה את עליבותה של משטרת ישראל.