"אני מתגייס ביולי לקרבי, ואני יודע היום שאם אפצע או אהרג בקרב, לא יהיה מי שיביא אותי חזרה, כמו שלא הביאו את הדר, אני יודע היום שאם אפצע ואחזור, אצטרך לשרוף את עצמי במשרד הביטחון כדי שיטפלו בי". ציטוט כמעט מדויק מפיו של בחור במכינה שבה ביקרתי השבוע, ביום בו החל מבצע "שומר החומות".

זו קריאת חירום לרמטכ"ל אביב כוכבי, זו הצהרה שצריכה להדיר שינה מעיניו של ראש אכ"א יניב עשור. היום, שבע שנים אחרי מבצע "צוק איתן", כל חייל בצה"ל יודע כי צה"ל נוטש פצועים ולא מחזיר חללים בעת הקרב, לא דורש אותם בזמן הסכמי הפסקת אש, ולא דואג להשבתם בעת שהוא דואג לפתרונות "הומניטריים" לאלה ששבו אותם, שחטפו אותם, שהרגו אותם ומחזיקים בהם.

עדכון על מצב הנעדרים (צילום: חדשות)
הישאם אל סייד, אורון שאול, הדר גולדין, אברה מנגיסטו | צילום: חדשות

זה המצב. אי אפשר לטייח אותו, תשאלו את לוחמי גולני שאיבדו את סמ"ר אורון שאול, חייל מצטיין וכיום זרוק אצל החמאס. אי אפשר להתעלם עוד, תשאלו את לוחמי גבעתי, סגן הדר גולדין היה קצין מצטיין בסיירת וכיום זרוק אצל החמאס. כמובן שהקריאה הזו הייתה אמורה להכניס את ראש הממשלה לפעולה, אבל הוא לא דורש ולא מקבל את החיילים כבר שבע שנים, למרות כל ההזדמנויות שהיו לו.

כמובן ששר הביטחון גנץ שהיה הרמטכ"ל של סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול, והאיש ששלח אותם לקרב, היה אמור להיות בראש המאמץ להשיב אותם, אבל נראה שזה ממש לא מעניין אותו, גם אחרי שהוא כבר חצי שנה שר ביטחון. מה אומרים ראש הממשלה ושר הביטחון לשני המח"טים שהשאירו את הדר ואורון בידי האויב? מה אומרים נתניהו וגנץ לאלוף רסאן עליאן, מח"ט גולני במבצע "צוק איתן" והיום מתאם פעולות הממשלה בשטחים? תדאג לרווחת תושבי עזה, כשהחייל שלך אורון שאול זרוק אצל אותם אנשים? מה אומרים נתניהו וגנץ לתא"ל עופר וינטר מח"ט גבעתי ב"צוק איתן" והיום מפקד אוגדה, תשכח את הדר גולדין?

משפחתו של הדר גולדין ז"ל (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

אביב כוכבי, לפני מבצע "חומת מגן" אמרו לך שזה בלתי אפשרי להיכנס למחנה הפליטים בלאטה בשכם, הוכחת שזה אפשרי. היום יש מי שאומר לך שזה בלתי אפשרי להביא את סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול במסגרת מבצע "שומר החומות". האם גם הפעם תוכיח שהבלתי אפשרי הוא דווקא אפשרי?