מיודענו הוותיק מחמוד אחמדינג'אד שוב נפסל מלהתמודד בבחירות האחרונות לנשיאות, ויצא למסע של ניתוץ המוסכמות. נקמתו במנהיג העליון חמנאי היא חשיפת הקשר הסודי שלטענתו מקיים גיסו ואיש-אמונו הפוליטי של חמנאי, חסן באקרזאדה-חוג'אסתה, עם ישראל.

נזכיר: האיש הזה הוא אחיה של מנסורה, רעייתו האהובה של המנהיג העליון, ושימש שנים כמנהל הרדיו של אירן. אחמדינג'אד טוען כי במהלך תקופת כהונתו הראשונה כנשיא (2005-2009) נסע באקרזאדה עם בני משפחתו להודו כאורחיה של חברה ישראלית והתכוון להמשיך משם לתל-אביב. העניין נתגלה והנסיעה בוטלה ברגע האחרון. באקרזאדה הודח מניהול הרדיו ונשלח לבלות את זמנו במחלקת התיכנון של רשות השידור הממלכתית.

מדוע לא הועמד לדין על בגידה? אחמדינג'אד משיב, לפי שעה, בעמימות, כי "שיקולים מסוימים" מנעו את הענשתו. מדובר ברמז שקוף, כי חמנאי התערב להצלת עורם של גיסו ואחותו.

המנהיג העליון של אירן עלי חמינאי נואם (צילום: רויטרס)
האשמות חסרות תקדים נגד המנהיג העליון, חמנאי | צילום: רויטרס

נראה שבאקרזאדה שיחק באש כאשר מיהר לפני כן לתקוף את אחמדינג'אד על שהטיף להחרמת הבחירות האחרונות ואף כינה אותו "נוכל". אחמדינג'אד חם-המזג הגיב בפרסום האשמותיו. מאז שלשום כל המי ומי באירן מכחישים את הסיפור ומטילים רפש באחמדינג'אד. בטאוני משמרות המהפכה מטיחים בו שהוא משרת את אויבי המדינה. היה מי שהשווה אותו ליוזף גבלס, שר התעמולה הנאצי, אבל ברשתות החברתיות התגובות הן אחרות.

"אם אחמדינג'אד מפרסם דברי כזב, תתכבד להבהיר זאת בלשון חד-משמעית", צייץ אחד בפניה ישירה לבאקרזאדה. "עליך לחשוף אותו כשקרן,שאם לא כן יתפרשו שתיקתך וחוסר המעש שלך כאישור שהמנהיג העליון הוא סנדק של תאבי ממון...".

מחמוד אחמדינג'אד (צילום: AP)
נפסל מלרוץ בבחירות - וכעת מחפש נקמה, מחמוד אחמדינג'אד | צילום: AP

מגיב אחר צייץ: "מה בדיוק מכחישים באזנינו? שאחמדינג'אד ערך חקירה או את הממצאים שנתגלו?".

רבים ממשתתפי השיח הזה ברשתות האירניות מייחלים בפה מלא לפצצות נוספות שיטיל אחמדינג'אד לתוך הביצה הרותחת. מדי יום ראשון הוא נוהג בזמן האחרון להפתיע בסיפורים על חדירת המודיעין הישראלי לשירותי הביטחון של אירן, על העיסוק של אנשי הצמרת בסחר בלתי-חוקי וכו'. לדבריו, הוא מחזיק "מטמון" של סודות מרעישים.

הנה כי כן, יש מה שמפיג את השיעמום באירן.