הירי במהלך היממה האחרונה מרצועת עזה, ההתכתשויות, הרקטות קצרות הטווח וארוכות הטווח שהגיעו עד לתל אביב, גוש דן ואזור נהלל - כל אלו הם חלק מהמשחק המוכר והמיותר בין ישראל לחמאס. מה שכדאי לשים לב ולחשוש ממנו אלו דווקא התמונות שראינו ביממות האחרונות בלוד ובערים המעורבות האחרות. האלימות וההתפרעויות הן סיפור הצלחה גדול, מסחרר, של ארגון הטרור חמאס.

כבר שנים שחמאס מסית את ערביי ישראל נגד מדינת ישראל. ראאד סלאח, מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, מסתובב בפזורה הבדואית בנגב יותר מאשר הוא מסתובב בטייבה או באום אל-פחם. הוא ואנשיו מתסיסים, ואף משקיעים כספים רבים, כדי להפיץ את שידורי הטלוויזיה המסיתים שלהם.

המצב הבעייתי הזה נובע בראש ובראשונה ממדיניות והתנהלות שגויה. כשחמאס מאיים ומציב אולטימטום לישראל - "בשעה 18:00 נבצע ירי טילים ורקטות", כבר חצי שעה קודם לכן על צה"ל וחיל האוויר להרים עשרות מטוסים שיפציצו באופן מסיבי את כל המטרות שניתן להפציץ ברצועת עזה.

צריך לפעול בכוח נגד חמאס בעזה ולא להמתין שתגיע השעה המובטחת, מתוך הבנה שהמחולל הגדול של כל האירועים - גם בעזה, גם בירושלים וגם בערים המעורבות - הוא חמאס. בטרם השעה שנקבו בה ארגוני הטרור כבר צריכים לחטוף מכה איומה. מדובר בפשיטת רגל של ממש - של מדינת ישראל ושל ממשלת ישראל.

רצועת עזה אחרי המתקפות (צילום: reuters)
למה לחכות לירי? להעביר מסר חד-משמעי | צילום: reuters
שיגור רקטה מרצועת עזה לעבר ישראל (צילום: רחים קטיב, פלאש 90)
הצלחה מסחררת לחמאס, רצועת עזה | צילום: רחים קטיב, פלאש 90

במקביל, ולא רק לאחר מעשה או אחרי שההתפרעויות בערים המעורבות כבר יצאו משליטה, היה צריך להזרים מראש מאסות של כוחות מג"ב כדי לשמור על הסדר. לא יכול להיות שיהודים בארץ ישראל יסתתרו בבתים ופורעים יכתרו אותם וישרפו ספרי תורה ובתי כנסת. המצב הזה מחייב מכל הגורמים תגובה חריפה וחד-משמעית. המצב הנוכחי הוא הצלחה מסחררת של חמאס וכישלון מכאיב לישראל.