האסטרטגיה החדשה של הליכוד להשגת רוב של 61: סקר המנדטים שהבאנו בשבוע שעבר מטעם מכון גבע הצופה 13 מנדטים לתקווה חדשה, טומן בתוכו את העובדה שארבעה מתוך אותם מנדטים הם אנשים שבמרץ 2020 הצביעו לליכוד. כעת נתניהו מכוון את האש ישירות אליהם – פונה אליהם מעל ראשו של סער ואומר להם - "אתם תצביעו לסער אבל תמליכו את לפיד לראש ממשלה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

את הניצנים של המהלך הזה ראינו כבר, אבל כעת זה נראה כמו סימן של מסע פרסום נרחב מאוד, שנועד להחזיר את המנדטים שמפרידים בין נתניהו לבין ניצחון של 61 מנדטים. זהו כמובן דבר משמעותי במיוחד מכיוון שלפי סקרי העומק של הליכוד, אותם הבוחרים רוצים לראות את סער כראש ממשלה אולם לא בהכרח כשר בכיר בממשלת לפיד.

לסער מנגד יש שתי דרכים לשמור על אותם ארבעה מנדטים: האחת, להבהיר את עמדותיו. חשוב לציין שהוא אכן מדגיש זאת כבר ומבהיר שתחת לפיד הוא לא מתכוון לשבת. הדרך השנייה שסער יכול לבחור בה היא נקיטת אסטרטגיה דומה. כלומר, אם נתניהו מדבר על השותפים הקואליציוניים של סער, על סער לדבר על השותפים הקואליציוניים העתידים של נתניהו: בן גביר, חיבור שנתניהו לא מכחיש, ומנסור עבאס, חיבור שהוא כן מכחיש.

כאמור, מדובר ב-4 מנדטים המהווים כ-150 אלף איש. אמנם לא ניתן להגיד שהשאר הם ניצבים במלחמת המנדטים, אך מסתמן כי הבחירות יוכרעו ממש שם.