תם, אחי האהוב, נפל במלחמת לבנון השנייה. מאז חיינו השתנו מהקצה אל הקצה - והשבוע היה מי שהפך אותו. "זה שאיבדתם בן לא מקנה לכם את הזכות! יש אלוהים בשמיים ושילם לה, אני מאחל לה עוד אחד כזה!" ואין דבר שפל יותר, נושא רגיש ועצוב לכל כך הרבה משפחות בישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אנחנו, החברה שפעם הייתה כה מאוחדת, עם מדהים שעבר אין-ספור אתגרים ומלחמות במטרה להגן על כולנו ועל זכותנו לחיות יחד כמשפחה אחת. עבורי מדינת ישראל היא בית, היא שייכות, היא קיימות, היא הלב והנשמה. פה איבדתי את אחי.

איך ייתכן שנושא כל כך רגיש נכנס לוויכוח פוליטי שלא קשור והכרחי בכלל לנושא? "אם לביבי לא יהיה שקט, לך לא יהיה שקט!" איך אח שלי, שנתן את חייו למדינה, הפך בן רגע להיות, רק בגלל דעות שונות בחברה, בגלל אי הסכמה על פוליטיקה? לי זה נשמע פשוט הזוי.

תסתכלו טוב-טוב סביבכם - האם זה המקום בו תרצו לחיות? התשובה שלי, במיוחד בימים אלה - היא שממש לא. וכאן האחריות האישית של כל אחד מאיתנו. נכון, לא ניתן לשנות כל אדם ומותר שלכל אחד תהיה דעה שונה, אבל יש דרך ויש צורה.

בעיניי, חברה טובה מתחילה דווקא מלמטה, מאיתנו, האזרחים. למה צריך להגיע למקום שאנחנו כל כך רחוקים ושונאים? גם לבקר את ההנהגה בצורה מכובדת זה לא פחות חשוב. כל אדם צריך שיכבדו אותו, זה בסיסי.

הפגנות מול בית משפחת פרקש
ההפגנות מול בית משפחת פרקש

ולגבי אותם אנשים שהקריבו את חייהם למען המדינה שלנו - אל תשכחו שלכל אחד מהם ואחת מהן יש שם, יש פנים וזו לא רק המשפחה הפרטית שלי. זה מדבר על כולנו כעם, כחברה. אז אל תאבדו צלם אנוש.