האמת, לא צריך יותר מדי פרשנות. אלה העובדות:

הממשלה והכנסת קבעו שהתקהלות של עשרה אנשים במבנה סגור מותרת.

הממשלה והכנסת קבעו שעסק שיש בו עד עשרה עובדים לא יכול לעבוד וצריך להיסגר.

למה? מה ההבדל? איך עשרה אנשים בתוך מבנה כן ועשרה אנשים עובדים בתוך מבנה לא?! אז כאן נכנסות לתמונה ההפגנות נגד רה"מ.

כדי להגביל את זכות ההפגנה יש צורך בניסוח משפטי של מצב חירום מיוחד. הניסוח הזה מחייב סגירה הדוקה של המשק ואיסור פתיחה של עסקים שאינם חיוניים. היועמ"ש והמשפטנים אמרו בעצם לממשלה ולכנסת: רוצים לעצור את ההפגנות? זה יכול להיעשות רק במצב קיצוני שבו נסגרת כל הפעילות הכלכלית במשק. תשאירו רק מה שחיוני.

אגב אנשי המקצוע והמומחים הרפואיים הסכימו לפתיחת העסקים כי ברור שהם לא מהווים מוקדי הדבקה, ומדובר בעסקים שממילא לא מקבלים קהל ועל כן לא צריכים להיות סגורים. 

אז הנה המשמעות: נגריה שיש בה חמישה עובדים - לא תוכל לעבוד. משרד עו"ד עם שישה עובדים - סגור. משרד אדריכלים קטן- סגור. מחרטה עם שמונה עובדים - סגורה. משרד רו"ח – סגור. וכך הלאה והלאה.

אלפי עסקים שרבים מהם ממילא מתקשים לשרוד אחרי הסגר הקודם שוב ייאלצו לסגור את שעריהם. עשרות אלפי עובדים שוב יוצאו לחל"ת והסטטיסטיקה מלמדת שחלק מהם גם יפוטרו.

כמעט 200 אלף עובדים פוטרו או הוצאו לחל"ת בשבועיים האחרונים אבל את הממשלה הזאת זה לא מעניין. ראש ממשלה עם אובססיה לעצירת ההפגנות וגם גנץ ומפלגתו ששותפים מלא מלא למחדל הזה. 34 שרים שלא מבינים מה זה קשיים בתזרים, גיוס בלתי אפשרי של אשראי והפסדים מצטברים. עוד החלטה מטורללת והזויה של ממשלה מנותקת - וייתכן שהשיא עוד לפנינו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות