בדרך כלל, זה אחד המראות מחממי הלב שיש לירושלים להציע: תינוקות של בית רבן, עם הילקוט שעל גבם, הולכים בהמוניהם ללמוד תורה. יום אחד, בעזרת השם וחברות החיסונים, אפשר יהיה ליהנות ממנו בלי חשש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אבל המראה הזה הבוקר הוא חרפה על ממשלת ישראל. מהרב קניבסקי (או, יותר סביר, מי שמתיימר לדבר בשמו ושיקוליו העלומים עימו) כבר אין ציפיות מיוחדות. מי שקורא להפרה המונית של החוק (ואלה כמובן לא כל הרבנים החרדיים) צריך להיחקר עוד היום. דבר החקיקה הרלוונטי: המרדה, או הפצת מחלה במזיד.

תלמידי תלמודי תורה חרדיים הבוקר בירושלים (צילום: החדשות12)
תלמידי תלמודי תורה חרדיים הבוקר בירושלים | צילום: החדשות12
אבל איפה המשטרה? האם רשימת תלמודי התורה היא סוד צבאי כמוס? יתכבד משה מהמשטרה, ירים טלפון לבתיה ממשרד החינוך, יקבל את רשימת הכתובות, יצלצל לזהבה מהמבצעים וישלחו לפנות בוקר שני שוטרים ורתך לכל תלמוד תורה שנפתח.

קריאותיו החלושות של ראש הממשלה נתניהו אתמול ("נאכוף כמיטב יכולתנו... אי אפשר לשלוח שוטרים לקרן רחוב") הן ביטוי מקומם במיוחד להנחות הסלב שמקבלים כאן אגפים שהשלטון חפץ ביקרם או חושש מפגיעתם הרעה. מצופה מנתניהו ושריו - גם שריו החרדים המבוהלים והחלשים - להפעיל יד ברזל נגד הקריאה למרי אזרחי. כמקובל במקומותינו, זה לא קורה. למה מי יקרא לשמור על החוק, גילה גמליאל?

בנימין נתניהו  (צילום: אלכס קולומויסקי)
מצופה מנתניהו ושריו להפעיל יד ברזל נגד הקריאה למרי אזרחי | צילום: אלכס קולומויסקי
אווירת סוף קורס תמוהה גרמה למשרד הבריאות להתנדב ולהסכים לפתיחת גני הילדים למרות שהתחלואה עודנה בהיקפים עצומים. במקום לחשוק שפתיים עוד שבוע ולעשות עם הילדים עוד כמה חוברות צביעה, המליץ המשרד על פתיחת שליש ממערכת החינוך, לרבות בערים האדומות. המשגה הזה, יחד עם ההפקרות של תלמודי התורה, הם מה שקוראים בטניס "שגיאה כפולה". עוד לא מאוחר להתעשת. תזכורת: מחר לפנות בוקר, שני שוטרים, רתך אחד.