פרסומאים, עיתונאים, אנשי הייטק, מנהלי אסטרטגיה וקצינים במילואים - המון אנשים איכותיים, חכמים ומנוסים, עולים לבלפור על מנת למלא את חובתם הדמוקרטית – הפגנה בעת משבר. במבט מרחוק על כל אותן ההפגנות מהשבועות האחרונים, אתה חושב לעצמך שכל כך הרבה אנשים חכמים ומבריקים יבינו שהמסר לא עובד.

ומה חושב אחד ממובילי המחאה? לטור המלא של ישי גרין 

המחאה שהייתה צריכה להיות "המחאה החברתית 2", הפכה להיות מחאת השמאל. ובעברית של ישראל שנת 2020, מחאת שמאל היא מחאה שהמיתוג שלה הוא רע, מיתוג שנחשב בדלני, אובססיבי ואנטי ציוני - זה המיתוג של השמאל היום בישראל, תאהבו או לא.

רוצים להוסיף 2 מיליון איש למחאה שלכם? פשוט תנסו להחליף את המסר. במקום "שוחד, מרמה, הפרת אמונים", נסו לצעוק "ביבי אני לא גומר את החודש". במקום להכריז "ביבי יא מושחת", נסו לומר "750 שקל זה לא פרנסה ראש הממשלה". אתם מבינים? למסר הזה יש 2 מיליון תומכים, ל"ביבי לכלא" – לא.

הברירה בידיכם: להפוך את המחאה לעממית וכלל ישראלית ואולי להביא בסופה אפילו לחילופי שלטון, או להיות פשוט צודקים. ועוד עצה לדרך, כשאתם מתפשטים ומטפסים על מנורת המדינה, מפגינים באלימות ומתעמתים עם שוטרים, אתם בעצם מרחיקים מעצמכם הרבה אנשים טובים שמאמינים בכם, אבל במסר שלכם ובאלימות שלכם – פחות. אולי הגיע הזמן לסיבוב פרסה במחאה הזו, לפני שהיא תסתיים כעוד משמרת של רדיקלים בשוליים של השיח מול בית ראש הממשלה, וחבל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות