בימים האחרונים מתקיים דיון ער בנוגע לאלימות מצד השוטרים בהפגנות המחאה נגד הממשלה, לצד טענות על הפרות סדר ואנרכיזם מצד המפגינים. בהרבה מהסרטונים והעדויות מהשטח נראה שהמשטרה אגרסיבית במיוחד בעיקר באזור בלפור - וממהרת להשתמש בכוח אל מול המפגינים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ניכר כי המשטרה מחויבת לדכא את המחאה ביד רמה, וברבים מהמקרים לא מהססת להשתמש בכוח ובאמצעים חריגים לפיזור ההפגנות. כל קריאת "בושה" של המפגינים אינה מופנית כלפי השוטר כאדם פרטי - הם אינם מכירים אותו או יודעים עליו דבר. השוטר מייצג את המדינה, חסר פנים וחסר זהות כשלעצמו. אם כך הבושה היא של המדינה, וליתר דיוק של הרשות המבצעת של המדינה, הממשלה, ולכן איני בא בטענות לשוטרים עצמם - כרגע.

אני מניח שחוסר הסדר וההפקרות שמשתוללים כרגע בישראל הגיעו עשו את דרכם גם לתוך שורות המשטרה. נדמה כי רבים מהשוטרים חשים באי-נוחות ומבוכה בשלב זה, נוכח הקו התקיף שבחרה המשטרה לנקוט בו כלפי המפגינים. לצורך העניין, ניתן לדמות את השוטר בשטח לרובה m-16. אף אחד לא יבוא בטענות לרובה, שהרי הוא כלי ביצוע - באים בטענות לאדם שלחץ על ההדק. ובמצב הנוכחי שלנו, מי שלוחץ על ההדק היא ממשלת ישראל וליתר דיוק - השר לביטחון פנים וראש הממשלה.

אין מנוס מלתהות על הקשר בין זהות השר החדש לביטחון פנים, מיקום ההפגנות, העובדה שאין מפכ"ל קבוע כבר קרוב לשנתיים והשמועות על כך שמפקד המחוז הנוכחי חושק בתפקיד - לבין האופי האגרסיבי של פעילות המשטרה בירושלים, וסביב בלפור בפרט. אפשר לצעוק "קונספירציה" ולטעון שזו הסקת מסקנות נמהרת, אבל אני אומר - בואו לראות בעצמכם. אנחנו נמשיך להפגין בינתיים, עד שתעבור הממשלה הרעה הזו מעלינו.