אז ככה: מותר שיאצו, מותר דיקור סיני, מותרים כלל הטיפולים האלטרנטיביים. אם יש לכם בדיקה אלקטיבית שקבעתם מראש, תוכלו לגשת לבית החולים הקרוב או הרחוק מביתכם. אגב, אם הבאתם חתולה חדשה לילדים ואתם רוצים לעקר אותה - לא הסגר יהיה זה שימנע מכם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לחובבי הספורט, מותר לכם לרוץ ביחד או עם המשפחה, גם אם תחליטו לצאת להליכה עם שכן או חבר, לא תקבלו קנס. אם חשקה נפשכם בהפגנה - אין בעיה. כנ"ל לגבי תפילה במקום סגור ולעיתים גם במחיצת עשרות בני אדם, ובלי מחיצות.

זה לא מסתיים שם: כלל השווקים פתוחים וכך גם שווקי ארבעת המינים, כך שאם עוצר אתכם שוטר - תוכלו לומר לו שאתם שמים פעמיכם לקנות לולב. ככה, פשוט. מותר גם ללכת לים (אבל לא לשחות), מותר גם להביא מטפלת הביתה (מישהו צריך לשמור על הילדים בזמן שאתם בעבודה), וכמובן מותר גם לנסוע לקניות בסופר (וטוב שכך).

משטרה, קורונה, סגר (צילום: יונתן זינדל, פלאש/90 )
ממחר - "פייק סגר" | צילום: יונתן זינדל, פלאש/90

שלל הדוגמאות לעיל, הידועים בשמם האלטרנטיבי "תירוצים לשוטר במחסום", מעידים שאין אנו לפני סגר, אלא לפני פייק סגר. כזה שיש בו יותר חורים מגבינה, יותר בקיעים מקיר, יותר פירורים מלחם, ותמשיכו לבד את הדימויים.

יהיה לכם גם כך מספיק זמן להפליג במטאפורות, שכן הפרויקטור, שר הבריאות, ראש הממשלה, ראש המל"ל, כלל השרים הרלוונטיים, צוות המומחים המייעץ לגמזו, וגם "איציק הובלות" שיעביר לכם דירה בזמן הסגר  - אומרים בעצמם: ה"סגר" לא יוריד את נתוני התחלואה, לפחות לא למספרים שיאפשרו לצאת מהסגר. בפרוש השנה החדשה עלינו לטובה נברך: חיסון, בוא כבר, כי כמה כבר אפשר להירגע עם השיאצו?