בימים האחרונים, יש ניסיון לעשות סימטריה בין האלימות במהלך ההפגנות ברחובות, לבין האיומים ברשתות החברתיות וההסתה לרצח ראש הממשלה. מצד אחד, חשוב שהשב"כ יעשה כל מה שהוא מבין שנחוץ כדי להגן על נתניהו. בין אם מדובר בהצבת בטונדות ובין אם בהגברת האבטחה סביבו. אנחנו לא רוצים להגיע לכך שראש הממשלה חלילה ייפגע או יישלם בחייו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אבל אחרי שאמרנו את זה, נתניהו הוא ראש הממשלה המאובטח ביותר שהיה. גם בני משפחתו מאובטחים, וניכר כי הסבירות שייפגע היא מאוד נמוכה. להערכה הזו שותפים גם מרבית ראשי מערכת הביטחון בהווה ובעבר – שאומרים: כיום, יהיה קשה מאוד לפגוע בראש הממשלה.

יש אלימות ברחובות – והיא אינה שקולה לאיומי הרצח של ראש הממשלה. בסופו של דבר, יש כאן מישהו חזק ומאובטח למול אנשים ברחוב. כשמפגין נתקל בתוקף שאוחז בידו בקבוק או סכין – הוא חשוף לחלוטין. ראינו דברים כאלה קורים רק השבוע.

צריך כמובן לשמור ולהגן על ראש הממשלה, ויש למדינת ישראל את המנגנונים כדי לעשות זאת. אבל בכך שנתניהו רוצה שנדבר שוב ושוב על האיומים עליו ברצח – הוא מסית את הדיון מהאלימות האמיתית ברחוב. אחד הבכירים במערכת הביטחון שעמם שוחחתי אמר לי: "תפסיקו לדבר על הדברים האלה, ותתחילו לחפש את שרשרת ההסתה, זה לב העניין".

נתניהו שם את עצמו בתפקיד "שמשון הנעבך": הוא גם חזק – אבל גם תמיד הקורבן.