האי הזה הכריז על עצמו כממלכה, כי לשליט, חמד, לא הספיק התואר אמיר. בימים רגילים עסוק הממשל הסוני שם בריסון הרוב השיעי. מחלקים אזרחות לסונים ממדינות אסיה, כדי לשנות את המאזן הדמוגרפי. הם מושיטים זה זמן יד לישראל ומטפחים גישה של סובלנות ליהדות. אבל איש לא ציפה שהבחריינים מבין כל הערבים יפגינו יכולת מרשימה בטיפול במגפה. זה בדיוק מה שקורה! וארגון הבריאות העולמי מצדיע להם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יותר מ-3.5% ממיליון וחצי התושבים על שטח דומה לזה של ניו-יורק כבר נבדקו - לרוב באמצעות ניידות - זה מספר שקול ליותר מרבע מיליון נבדקים בישראל. כל מי ששהה באירן חודש לפני הגעתו נבדק ולעת הזו אובחנו פחות מ-400 ובהם 6 שמתו. היום הם כבר פותחים מחדש קניונים.

מה הם עשו? הנה כמה דוגמאות: 

הבחריינים מחטאים בשיטתיות ובתדירות גבוהה מקומות ציבוריים, מנמל התעופה ועד מכולות שכונתיות.
כל מי שחוזר מחו"ל עובר בדיקה. לאנשים בבידוד - כל השבים לארץ - מרכיבים צמידים אלקטרוניים למעקב אחר תנועותיהם. משרד הבריאות פונה באופן אקראי אליהם בדרישה להשיב מייד עם תמונה של האדם והצמיד. חלילה למי שמנסה להתחמק! מי שמפר בידוד נשלח לכלא לשלושה חדשים לפחות ומשלם קנס שמגיע ליותר מ-25,000 דולר!

את המשבר מנהל כוח-משימה בין-משרדי, שהוקם בינואר עוד בטרם נתגלה (ב-24 בפברואר) החולה הראשון (שכמו רוב הנדבקים חזר מאירן). שרת הבריאות כפופה להנחיות כוח-המשימה. היא נותנת עצות - לא הוראות. כל אלה בנוסף לכל הצעדים שננקטו גם אצלנו.

בשורה התחתונה: היתרון הגדול של בחריין היה בהיערכות המוקדמת ובחומרת האכיפה. הציוד הוכן מראש, איטום הגבולות היה זריז (כולל הגשר שדרכו באים הסעודים לשתות אלכוהול בבארים של הבירה מנאמה). אף קבוצה חברתית לא קיבלה הנחה, אף מתקן לא הוחרג מקיום ההנחיות.

יש לנו הידברות טובה עם בחריין - אפשר להתייעץ איתם.