אנו נמצאים במציאות מטורפת שבה כל ישראלי צריך לדעת כמה רחוק מביאים אותו 100 מטר מפתח הבית, מבהירים לנו שאם לא נישמע להוראות משרד הבריאות אז הקורונה תתפשט בקצב מסחרר, פתגמים חדשים כבר נכנסו ללקסיקון - ליל הסדר הוא ליל הסגר ואהבה היא ריחוק, בעלי עסקים בקושי מצליחים לשרוד תחת המגבלות החדשות ומיליון מובטלים כבר מחכים לקבל את התשלום מהביטוח הלאומי. ובזמן הזה, מתברר, משאירים גזרה אחת פרוצה לחלוטין. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שר הביטחון פרסם לציבור תכנית לפיה כל מי שינחת בארץ ממוקדי הסיכון – ארה"ב, צרפת, ספרד ואיטליה - יעבור מייד בדיקת קורונה ויועבר לבידוד במלונות. התכנית הזו אמורה הייתה כבר להיות בתוקף היום.  

קבלו תזכורת קצרה – לפני פחות משבועיים עלו על מטוס לישראל קבוצה של צעירים, חסידי חב"ד, שחזרו ממוקד התפרצות קורונה בארה"ב. הם הצהירו שהם לא סובלים מתסמינים ולא נחשפו לחולה קורונה מאומת. אחרי כמה ימים בישראל, 65 מהם כבר אובחנו כחולים בנגיף. ההחלטה להעביר כל מי שמגיע ארצה ממוקדי סיכון הישר לבידוד במלון, התקבלה אחרי המקרה הזה.  

בהלת נגיף הקורונה בנתב"ג (צילום: תומר ניוברג, פלאש/90 )
אילוסטרציה | צילום: תומר ניוברג, פלאש/90

אבל, מתברר שביום שישי נערכה ישיבה אצל ראש הממשלה, ושם הבינו שאין מספיק בדיקות ואין מספיק מלונות כדי לשכן את כל מי שחוזר ממוקדי סיכון. אז מה האלטרנטיבה? - הוחלט שכל הנוחתים בנתב"ג, אלה שבאו ממוקדי התפרצות של קורונה, יבטיחו שהם נכנסים לבידוד ביתי, ושכולנו נסמוך על ההבטחה הזו - בלי שאף אחד יוודא שזה באמת המצב.  

כתוצאה מהחלטה זו, המצב כיום הוא שאלה שחוזרים ממוקדי סיכון נוסעים לאותו בידוד ביתי מובטח באמצעות מונית, וכך מסכנים גם את הנהג שמסיע אותם לשם. השר לביטחון פנים טען שנעשות בדיקות לוודא שאכן כולם נמצאים בבידוד, אבל עדויות שהגיעו אלינו מוכיחות שזה לא המצב.  

לא ייתכן שדורשים מהציבור הישראלי לנהוג באחריות, אבל במקום שבו האחריות היא על המדינה, היא לא ממלאה את חלקה. זה במקרה הטוב זלזול ובמקרה הרע רשלנות.